Pšenica 2013/2014

I te kad dođu biće iznenadjenja.Ne kažem da neće biti parcela i sa preko 8t/ha ali proseci će biti manji nego prošle godine minimum 20%.
 
Znaci lose. Koliko se secam Dule ti si to dobro bio posolio, ali ipek nista?

Mogu slobodno napisati da sam za sada jedan od boljih u tom delu atara. Doduse ja njivu nisam ni video, ali su kum i jedan drugar sve odradili. Kazu nije nigde bila polegla ali su vecinom klasovi u vrhu bili prazni a na vreme je bila zasticena. Ovo sto mi je drugar doneo a ja slikao je nekako sitno zrno, kao da nije nalilo kako treba. Zamisli kako bi tek lose bilo da nije u dva puta baceno 300 kg uree. Da umalo da zaboravim... kazu i da su misevi u delu pored kanala "odradili" svoj deo posla.
 
Mogu slobodno napisati da sam za sada jedan od boljih u tom delu atara. Doduse ja njivu nisam ni video, ali su kum i jedan drugar sve odradili. Kazu nije nigde bila polegla ali su vecinom klasovi u vrhu bili prazni a na vreme je bila zasticena. Ovo sto mi je drugar doneo a ja slikao je nekako sitno zrno, kao da nije nalilo kako treba. Zamisli kako bi tek lose bilo da nije u dva puta baceno 300 kg uree. Da umalo da zaboravim... kazu i da su misevi u delu pored kanala "odradili" svoj deo posla.
Napala stenica,pa iznad uboda bude prazan vlat,ili ako ubode posle nekakvog nalivanja budu štura zrna :osmeh:
 
Kod nas opšta žetva, sve što liči na kombajn je izašlo. Prinosi šareni, ko nije prskao od bolesti bolje da popije koji bensendičić (ili 2) pre kosidbe. Vlage 13-14%.
 
Uradili balaton.
wp20140623001.jpg


Mogu reci skroman prinos,u odnosu koliko je ulozeno.
Predusev suncokret,baceno 200kg/kj np,tanjiranje 2x,posejan balaton,tavanski,130kg/kj.
2x po 100kg/kj SAN-a,s'proleca,prvi tretman protiv korova i bolesti i insekata,tebusha+tezis+fastac.
2. put amistar extra + fastac.
Na 3kj nacurelo 9800kg,83hl i 13% vlage.
 
A sam INGENIO,bi bio otprilike koji prinos?

- - - - - - - - - -

U Baču urađen SYNGENTIN ogled,javio mi drugar,njiva 4.klase,pesak,rezultati su ovakvi: - INGENIO 6t/ha
- ILLICO 6.2 t/ha
- MOISSON 6.3 t/ha
 
@Mindjusar, kakvo je stanje sa psenicom koja je prihranjivana sa onom supersonicnom vodicom, da li si uradio zetvu i koji je prinos?
 
Nazad
Vrh