Pšenica 2013/2014

Juče u ataru vidim pokošenu parcelu pšenice.
Izgleda da ćemo i mi dočekati jul za početak žetve ,ako sutra ne krenemo.

 
Tako je.Evo kako je meni objasnio kiraj.

Meteogram GFS traži ovde
http://ready.arl.noaa.gov/READYcmet.php?

Upiši u polje širina ....
.........polje dužina .... ,zatim dugme nastavi.Videćeš ovakvu sliku

Pritisni -Plot up to 6 meteorograms at a time----
Dobiješ sliku.Ispuni da izgleda ovako

i na kraju imaš ovo
 
Po ovom, ako sam dobro uradio, ode nasa psenicu u trecu klasu. Kaze da ce pasti 49 litara.

20424327_metgram.gif
 
Danas čovek pokosio pšenicu sa 2,5 lanca (Zvezdana), ne zaštićena, nešto malo manje od 3t je imao.
Kod mene u njivi vlaga 15,3% (Simonida), sačekaće se još koji dan pre nego što se uđe sa kombajnom.
 
Na čeneju se uveliko kosi. Sutra nema slobodnog kombajna za vršidbu. Merili vlagu danas, 10,6% zvezdana. Nadam se da ćemo je sutra skinuti. Zrno sitno. Nadamo se bar da će doći do 30 meteri po jutru.
 
Kod nas se danas kosilo gde je zemljiste losijeg kvaliteta.Vlaga oko 16 %.Gde su bolesne psenice prinos se krece oko 1000 kg po jutru.A nisu ni ostale za pohvalu.Bice izgleda prepolovljen rod u odnosu na proslu godinu.Gde je bolja klasa zemlje psenica je skoro uzrela potrebno joj je sunca,jos je to mekano zrno
 
Danas sam radio drugaru jednu parcelu od 1,5kj,predusev kukuruz,,ja tanjirao,nista osnovno,urea150kg/kj,seme balatona od mene.
1x radjena zastita od korova i bolesti sa tebushom,gazili je naftasi i za nepoverovati nacurilo citavih 5000kg.
U pitanju je peskovito zemljiste.
A radio sam i gde se psenica nije videla od galijuma,tu je nacurilo citavih 1000kg/kj.

Sutra boze zdravlja,napadam moj balaton,danas sam ga merio 11.5%vlage i 81 hl,nema se vise sta cekati.
 
Sutra i ja izlazim u polje... Prvo da skinem jecam zatim cu probati Psenicu i izmeriti vlagu... Da vidimo sta kaze....
 
Nazad
Vrh