Pšenica 2013/2014

ja sejao prosle godine i nacurelo 4,5 tone po kj.bilo bi jos vise da smo otvorili donja sita na kombajnu.prosuli smo cudo jedno ,celo selo nam se smejalo.
I meni se smejali ali što malo malo pa visim ispod kombajna i oko njega dok šogor vozi ali ne curi.Narod je čudo. Nemojte se čuditi za prinos ko je ima imao vidljivih tragova septorije mogao je posle i 5 puta prskati proće ko i pomenuti domaćin iz Bečeja.
 
Da je sunce, Simonidu bi moglo kositi u ponedeljak.Za sada samo misevi i voluharice kose.Imam njivu gde su vec ooogromnu stetu napravili....:sjasi:
 
Ne znam sta je sa ovom godinom, i kod nas misevi prave ogromnu stetu, jos kod mene je psenica jos uvek relativno zelena, nec se vrsiti sigurno tek od 5 do 10 jula da pocne zetva, mogu zamisliti sta ce biti do tada, pola sa pola ce poznjeti misevi. a ima i po kiji klas veo, mislio sma prvo da je mis, jer kadje otkine mis pobeli, ovo ne u zemlji je stablo, ali pobelelo.
 
Kod nas pre ove pa nazovi kise kosena zvezdana kod dvojice domacina. Ona koja je dva puta zasticena (32m po kj sa 20%vlage) i ona koja uopste nije zasticena 15% vlage i 26m po kj. 'Licno ja cekam moju zvezdanu cim uprzi malo zrela je nema sta.
 
nigde polegla,nema trave
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Morali su ih oderati na prijemu u silos sa tolikom vlagom.Imao sam jedne godine čudo od pšenice.Sam kraj žetve a ona zelena.Prijemna mesta se zatvarala i nema kud,skidaj sa njive.Vlaga 18.5.Otvoriš sve stranice na prikolici ono stoji,ukalupilo se.Ne ponovilo se.
 
Ne razumem zasto kositi psenicu sa vlagom vecom od dozvoljene. Od kad kosim psenicu nikad je nisam skidao sa vlagom. Ovo se odnosi na moje parcele. A ne da ne curi iz prikolice!!!
 
Hocemo ici ?

- - - - - - - - - -

Inace sad sam pricao sa baabom koji je bio u obilasku njiva i kaze da ce moje zito jos da priceka,kad stisne curi mleko.
 
Sad sam se cuo sa drugaricom kaze ima 15ak km,znaci krecem u pola 10. Koliko nas to ide ? :osmeh:

Kazem dobra je,dobro uradjena,nadjubrena,zasticena...sve po PSu,a da ne bude prinos onaj "statisticki" 3t/ha.
 
Nazad
Vrh