Pšenica 2013/2014

Malo, malo pa citam "seme sa tavana", nije toliki problem "seme sa tavana" ako je dobro istrijerisano i zapraseno, znam da je bolje uzeti semensku, ali za kilogram semenske treba dati 2,5 kg merkantilne.Treba li bi da se malo vise pozabave paritetima nego "semenu sa tavana"!
 
KOMAROM

Picture003-20.jpg

Picture004-21.jpg
 
Danas malo probao kombaj u nekoj parceli na "lakat" (mala oko 3/4 jutra), vlaga 18% a prinos i kvalitet katastrofa ali to sam i očekivao, podešavanje kombaja u takvoj pšenici prava muka, šta reći, izgleda da nisam pravi domaćin.
 
Evo jedna "domaćinska " u komšiluku,kao što se vidi sa druge slike nema zrna!!! Vlasnik je prskao ali već kada je bila skroz zaražena i efekta nije bilo u pitanju su tri sorte stim što je ovaj deo kazastrofalni je Zvezdana.Svaki dan skoro prolazim pored nje ,tuga,ako bude tona biće dobro.
200620141956.jpg
200620141957.jpg


- - - - - - - - - -

Ne znam šta se dešava ali ne mogu da ispravim pravopisne greške.
 
Poslednja izmena:
Danas bio da vidim simonidu.Misevi unistili dobrih 15%parcele,zrno mekano,treba mu bar jos 5 dana dobrog sunca da sazre.Kod komsije (inace daje primere na tv kako ekoloski suzbija glodare)po uvratinama i po njivi rucno razbacen semenski kukuruz zamesan sa furadanom...a misevi TARUPIRAJU psenicu... :udri:
 
Danas ovršili Rapsodiju,morali smo jer misevi vec uzimaju svoje,a i najavljuju kisu, suva ko barut,oko 7000kg zrna iz 2 jutra!
 
  • Like
Reagovanja: aca
Kod nas se takodje danas kosi,uglavnom peskovite zemlje i simonide.

Mislio sam, da cemo kositi ovih dana, ali je slama kao kais. Za 5-6-7 dana (ako budu i vremenske prilike takve) cemo pokositi psenice (sejane raaaano, sorta simonida, prinos ce biti poprilicno ::lose::...). Zemlje su ritske, ne daju jos da vrsimo, iako je setva bila rana, a i sorta je rana.
 
Nazad
Vrh