Pšenica 2013/2014

Apac--
10439737_669762783078339_1020877120_n.jpg
10478350_669762789745005_1201373184_n.jpg
10438732_669762743078343_1787450976_n.jpg
 
Jedno pitanje u vezi sorte Ingenio...danas sam cuo od prijatelja da ne valja za reprodukciju.Ima li tu istine?
 
Imaš li informaciju kolika je zapremina te kofice u kojoj mjeriš?
Recimo da imaš tih 200g na neku zapreminu X.
100 litara (1 hektolitar) podijeliš sa zapreminom posude X i pomnožiš sa masom (0,2 kg u ovom slučaju) i to ti je hektolitarska masa.

Neće biti precizno. Zavisi kako se napuni posuda...
 
danas kod nas pao prvi otkos u selu psenice, pricao sam sa jednim kombajnerom, na jednoj njivi 3/4 kj oko 3 tone dok na drugoj od 1.5 kj takodje 3 tone, drugu parcelu su razbili misevi, inace kako kaze, simonida je u pitanju, radjena zastita ali kasno, zrno jako sitno, ostale detalje ne zna..
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Prosle godine je kombajn imao problema sa uvlacenjem psenice sa osjem (brkulje), dok kod one bez osja tog problema nije bilo. Da li je neko imao slican problem?
 
Neće biti precizno. Zavisi kako se napuni posuda...
Naravno, mala je količina i tu se lako dobije greška od par procenata. Kad prebaci račun na par desetina tona itekako će odstupati.
Čak i da radi isto uvijek (da poravna sa rubom recimo) malo će odstupati pa je relevantno samo u nekoj većoj količini od bar 50+ kg.
 
@mirmag
Tvoj drugar Igor je upoznao mog prijatelja kada smo bili kod vas u Kucuri. Ingenio koji je sada posejao je 3 ili 4 reprodukcija. Mislim da nece biti nista losiji nego semenski (kojeg takodje ima na manjoj povrsini).
 
Psenica koju kupujemo kao "original" je u najboljem slucaju neka 6-7reprodukcija,tako da bez bojazni ostavljajte seme za sebe.Naravno po ps-u tretirano od pocetka do kraja kao semenska proizvodnja.
 
Kod mene se prosle godine nikol pokazao bolje od apacha za 2-3 metra/kj! Ove godine na oko i po zdravlju za sad solehio vodi ispred ferie farinelia i nikola! Prinose javljam.....
 
Prosle godine je kombajn imao problema sa uvlacenjem psenice sa osjem (brkulje), dok kod one bez osja tog problema nije bilo. Da li je neko imao slican problem?

Kod nas je psenica sa osjem vise pravila probleme kod sita. Zagusi sito, to izgleda kao jez. Pa to treba (poprilicno cesto) procistiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh