Pšenica 2013/2014

1382057_797134663653595_5823406695939730442_n.jpg
10345774_797198316980563_9126703574847776734_n.jpg
Simonida slikana danas
 
Sta mislite realno za koliko dana ce da pocne zetva Psenice??? Danas malo obilazio atar i nekako mi se idalje cine zelene,sem neke koje mogu da se oru vec tu roda nece ni biti..

Jecam sam danas obilazio i mislim da za 10 dana moze da se vrse neke parcele... Samo mu treba sunca sad i za 10 dana krece zetva 100%...
 
Sta mislite realno za koliko dana ce da pocne zetva Psenice??? Danas malo obilazio atar i nekako mi se idalje cine zelene,sem neke koje mogu da se oru vec tu roda nece ni biti..

Jecam sam danas obilazio i mislim da za 10 dana moze da se vrse neke parcele... Samo mu treba ​sunca sad i za 10 dana krece zetva 100%...

Sve isto, samo "zito" i "za 20 dana". Naravno, ko je malo ranije sejao, i da je rana sorta... Naravno da ce biti parcele na koje ce zetva poceti tek za 30+ dana, ali jedan deo sigurno krene za 3 nedenje, u to sam siguran.

Bas: kako izgleda sad ta psenica?
 
Ciro, kakve su psenice kod tebe, mislim na one koje su prezivele poplavu?

Pa bre one kao da nesto guraju klas ali sta znam... Imam jednu parcelu od 2.5h koja je bila pod vodom (preko klasa) i za sad je ok... Videcemo sta ce biti kad udje kombajn (sem prasine)....

Nije totalna steta ali bice stete siguran sam...

Evo te parcele ali slikana pre nedelju dana od prilike... Sad je stanje slicno..

052414184616.jpg


- - - - - - - - - -

Zaboravih da kazem vide se blatnjave mrlje,tu je njiva bila niza i voda je bila dublja,samim tim i preko klasa...
 
Pa bre one kao da nesto guraju klas ali sta znam... Imam jednu parcelu od 2.5h koja je bila pod vodom (preko klasa) i za sad je ok... Videcemo sta ce biti kad udje kombajn (sem prasine)....

Nije totalna steta ali bice stete siguran sam...

Evo te parcele ali slikana pre nedelju dana od prilike... Sad je stanje slicno..

Da, ovu sliku sam vec video... Pratimo vas i mi koji cutimo... :ppozdrav:
 
Ja mislim da zetva psenice nece poceti pre jula bas zbog toga sto je psenica jos zelena ali ako bude sunca moguce je da ce krenuti pre...
 
Danas sam prolazio bas pored te parcele (bio da obidjem odmah tu iza presejan kukuruz) i za sad izgleda manje vise isto... I rekao sam sledeci put idem kad treba da se vrsi!!! Dzabe da se nerviram sad... :ppozdrav:
 
Bice to sve ok, za svaki slucaj pripremi neku masku za disajne organe, zlu ne trebalo.

Bice gadne prasine!!! Prosao sam malo traktorem kroz nju i tad se podigla prasina mogu zamisliti sta ce biti u zetvi... Pa izgleda da ce morati maska ko zna cega sve tu ima u toj prasini!!!!

A sto je njgore mora da se urade i usluge a ima ih dosta sa Psenicom koja je bila u vodi!!! Samo se nadam da necu da ovrsim neki televizor i ostalu belu tehniku...
 
Neme zetve dok ne upece sunce i ne bude nekoliko dana oko 30 stepeni.
Ova zetva moze lako da se desi da se otegne kao ponedeljak.
 
Bogami tako je,ja sam mislio da cu skidati jecam oko 10-tog al slaba vajda,jos se zeleni stabljika i po koji klas,nema temperature da zri...
 
Definitivno treda da bude +30 da sto pre sazri taj jecam!!! A najvise volim da pocne zetva jecma ranije imam vise fore da pokosim sve!!!!! A sad ce sve na jedanput!!!::jako_besan::
 
Udruzenja zita Srbije ??? To mi dodje kao neka fantomska organizacija. Ne znam kakvu oni ulogu mogu imati u formiranju cene zita, ali me nesto vuce na pomisao da su glasnogovornici MK, Delte i ostalih.
 
Cujem da najavljuju i lepu cenu od 16 ili 17 dinara.

- - - - - - - - - -

Kazu rodilo svuda u regionu . A i sire. U Nedelju u poljoprivrednoj emisiji Dobra Zemlja na B92 . Strasno!

- - - - - - - - - -

Nemogu da se seti imena gospodina koji je najavio tu cenu. Ali je najavio onako pompezno i ubedljivo.
 
Nazad
Vrh