Pšenica 2013/2014

Zvezdana. Slike od pre neki dan.
f9icfm.jpg

2duwdxh.jpg

s4118l.jpg
 
Evo dve parcele sa psenicom...

Ns 40 prezivela ove kise i voda je nekako zaobisla...

052414192148.jpg




A evo i PSenice koja je danima bila u vodi,vidi se na nekim mestima da je voda bila i preko klasa... Na ovoj parceli sta bude bice... Jbg...

052414184616.jpg
 
Kod nas u ataru psenice ubrzano ulaze u zavrsnu fazu. Ostane li ovako lepo toplo i bez leda, zetva se moze ocekivati za najkasnije 20-ak dana. Simonida naliva zrno vec sigurno 30 dana.
 
Danas sam obilazio psenicu. bila je potpuno pod vodom 36 sati... Cvetala je i pocela da naliva zrno. Zanima me da li neko ima slicnih iskustava i da li ce biti nesto od te psenice??????
 
Danas sam obilazio psenicu. bila je potpuno pod vodom 36 sati... Cvetala je i pocela da naliva zrno. Zanima me da li neko ima slicnih iskustava i da li ce biti nesto od te psenice??????

Ko zna druze,istih problema imam i ja na jednoj parceli... Postavio sam sliku gore... Bila je pod vodom ali manje od tvoje... A voda nije na svakim mestima bila preko klasa... Za sad je samo prljava a sta ce biti ko zna... Svi mi kazu da ce da se izvuce,pa neka i smanji prinos ali neka bude bar necega... Znam da ce biti prasincine kad se bude vrsilo!!!
 
Jel paor kad je ta tvoja simonida cvetala, 20 aprila, ima zrno da bude ko cigla mali format za 30 dana nalivanja, nešto si se preračunao.
 
Slikacu sutra zrno pa ces ti zakljuciti kad je cvetala. Boja psenice se menja iz dana u dan i polako krece zrenje, ne samo moje simonide nego i dosta drugih psenica. Kasnije sorte se jos uvek zelene, mad i one polako vuku na zuto.
 
Evo dve parcele sa psenicom...

Ns 40 prezivela ove kise i voda je nekako zaobisla...

052414192148.jpg




A evo i PSenice koja je danima bila u vodi,vidi se na nekim mestima da je voda bila i preko klasa... Na ovoj parceli sta bude bice... Jbg...

052414184616.jpg

Hoce da bude problem ako je nabacala blata i mulja na klas, prvenstveno mislim na zetvu, dize se ogromna prasina.
 
Pa na drugoj slici se vidi da je na nekim mestima gde je njiva niza tu je voda bila preko klasa... Ma daj boze da prasina bude jedini problem... Izguracemo nekako tu parcelu bez obzira na prasinu!!!!
 
Pricam ti iz licnog iskustva, imali smo 5 ha poplavljene psenice 2001.Poplava bila u 21 .juna, mada u tvom slucaju neka manja kisica moze da opere klas i skine blato.Tek je kraj maja, ima jos mesec dana.
 
Da li je bilo jos kojih problema sem prasincine??? :sta: Ja se nadam da ce samo ona izgurati da se nece osusiti??? :sta:
 
Nije bilo nikakvih drugih problema jer je gotovo i bila zrela, ja nemam svoj kombajn, par ljudi je dolazilo i odustalo.Ma nece se osusiti, kazem ti , mala kisica i resice ti problem, ima jos mesec dana.Bice tu psenice bez brige, hladna glava je najvaznija.
 
Ja nemam svoj kombajn, par ljudi je dolazilo i odustalo.Ma nece se osusiti, kazem ti , mala kisica i resice ti problem, ima jos mesec dana.Bice tu psenice bez brige, hladna glava je najvaznija.

MA ja ne bi odustao nikako... Treba pomoci ljudima u nevolji!!!! Zatvorim vrata i pici ako treba... Druze nadam se da si upravu jer ipak ti imas iskustva sa ovim meni je ovo prvi put!!! A nadam se da nam je obojici i zadnji!!!!! :ppozdrav:
 
Tu prvu poplavu 2001. godine nisam video jer sam bio u vojsci , ovu jesam.Ne daj Boze vise nigde na svetu ovakvog cuda i propasti.
 
Jel paor kad je ta tvoja simonida cvetala, 20 aprila, ima zrno da bude ko cigla mali format za 30 dana nalivanja, nešto si se preračunao.
I u našem ataru ima pšenica koje su promenule boju, tj .počelo je zrenje.Pšenica nije bolesna a sejana je oko 1 X
Šro se tiče cvetanja ,naše Simonide su počele da cvetaju oko 25 IV.
 
Nazad
Vrh