Pšenica 2013/2014

Al si skroman...tu ima potencijal za 5 t po kj.,veruj mi.:ppozdrav:
 
Uzeo sam ovu parcelu relativno kasno ali je bila JAKo zakorovljena pa je nisam hteo ostaviti za kukuruz... Korov je bio visine 2m visine!!!!

Izorao sam istanjirao i posejao neko seme "indianac"... Posle zetve tenjiranje pa total... Njiva nije radjena dosta godina!!!

Ovako je izgledalo i mislio sam da bas NISTA nece biti...

img2588.jpg


Sad to izgleda ovako.... Nije lose sobzirom da je njiva bila UZASNA!!!

051014191117.jpg
 
Danas sam gledao psenice u mom ataru, koje su na asfaltnom putu. 30%parcela je totalno povaljano i slepljeno za zamlju. Kisa ako bude padala jos dva dana( a kazu da hoce) povaljace i ostatak. Psenice su u fazi cvetanja ili su pocele da nalivaju. Mislim da ce klasovi ostati prazni. Psenica je zalepljena za zemlju tako da ne verujem da ce ista uspeti i da pokupi to malo zrna sto bude.
 
Takođe danas bio po polise koje su ugovorene pre desetak dana I nema opcija "oluja" baš sam popi**o. Delta G je u pitanju. Minđušar koliko je cena za oluju jel koliko znam standardni paket je grad,grom I požar.

- - - - - - - - - -

Dragane koliko sam ja upućen u oluju priznaju samo ako zvaničnici u hid.met objave I to mora biti 17 ili 18 m/s da duva.
 
Malo koja psenica ce preziveti sutrasnji dan, bez poleganja. Kisa ce padati jos 24h i vetar duvati. Sada i manji vetar je dovoljan da je srusi jer je vec teza od kise a i podloga je odmekla pa je manji otpor. Daj Boze da gresim.
 
Takođe danas bio po polise koje su ugovorene pre desetak dana I nema opcija "oluja" baš sam popi**o. Delta G je u pitanju. Minđušar koliko je cena za oluju jel koliko znam standardni paket je grad,grom I požar.

- - - - - - - - - -

Dragane koliko sam ja upućen u oluju priznaju samo ako zvaničnici u hid.met objave I to mora biti 17 ili 18 m/s da duva.
Tako nekako,neznam bas ni ja najbolje od koliko m/s mora da duva da bi obuhvatalo osiguranje.
 
KOd mene idalje 98% Psenica stoje uspravno.... Jedino po neki Jecam se priljubio za zemlju... Posle ovih kisa obilazenje i videcu koliku stetu je nanela ova kisa ... Vetra danas nije bilo ,juce ali samo na kratko...
 
Hteo sam da prskam psenicu protiv rdje juce. Medjutim ona je velika mnogo i ne mogu da je prskam. Grane idu ispod klasa, i sklapaju se same. Grane sam skroz podigao. Da li neko ima ideju sta da radim?
 
Pa napravi da mozes jos vislje da podignes grane... Neznam koju prskalicu imas ali se na Moravi se to odradi za pola sata i sa 1000din... Posle toga ih mozes podici 2m... :osmeh:
 
Takođe danas bio po polise koje su ugovorene pre desetak dana I nema opcija "oluja" baš sam popi**o. Delta G je u pitanju. Minđušar koliko je cena za oluju jel koliko znam standardni paket je grad,grom I požar.

- - - - - - - - - -

Dragane koliko sam ja upućen u oluju priznaju samo ako zvaničnici u hid.met objave I to mora biti 17 ili 18 m/s da duva.

Da ti odgovorim,pa da me banuju zbog reklame? Ako dobijem zeleno svetlo,sve ću napisati :osmeh:
 
Nazad
Vrh