Pšenica 2013/2014

Jedan naš član je razgovarao sa Denčićem i čovek mu je lepo objasnio da se kod brkulja prska kada izbiju prva 3 brka iz samog klasa.Ja se tom članu zahvaljujem na informaciji a ja je samo prenosim.
 
Gledam ove slike pšenica i na svim je zastavičar prošaran i oboleo, strašno, generalno i one što su bile tobož zdrave i te počinju da obolevaju iako je rađeno i tri zaštite.
 
NS 40 s:

jedna sa donjih uvratina:
316osut.jpg


i jedna sa gornjih uvratina:
2quj244.jpg
 
Ja radim zaštitu klasa kad počinje da klasa . Dok se vratim kući , organizujem , stignem do njive već je pola isklasalo . Držim se teorije da je zašitita fungicidima uvjek preventiva , a kad vidiš bolest kasno je . Ima i ovog što kaže mindjušar u vezi obijanja cvijeta a i kvašenje cvijeta neznam dal je idealno.
 
Prihrana u martu;
163xww.jpg
[/IMG]
155nfnm.jpg
[/IMG]Prva zaštita i prihrana u aprilu Amistar+fitofert 5l/ha:
vfgqjq.jpg
[/IMG]Druga zaštita i prihrana danas Excorta+decis+ekobaster+UREA:
34hv2mp.jpg
[/IMG]GRAINDOR:
fn9u81.jpg
[/IMG]BALATON:
f4fedx.jpg
[/IMG]
ezk8k5.jpg
[/IMG]SIMONIDA:
312i6ue.jpg
[/IMG]JEDNA ZAJEDNIČKA:
2h4yrf4.jpg
[/IMG]SIMONIDA gde se zakasnilo sa prvim tretmanom:
1198qi1.jpg
[/IMG]I još jedna SIMONIDA gde se kasnilo sa prvim tretmanom:
25i2c90.jpg
[/IMG]Imam još dve parcele sa SIMONIDOM gde se kasnilo i stanje je slično ako ne i lošije.Korove nisam prskao:sta:.Poz.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Jel iko probao adexar od basf tj planira li ga iko za sledecu sezonu?
Strasno ga hvale i guraju!

Radi se o:

62,5 g/l Epoxiconazol
62,5 g/l Xemium

Tu je konkurencija od:

Bayer Skyway xpro
75 g/l Bixafen
100 g/l Prothioconazol
100 g/l Tebuconazol

Syngenta Seguris
250 g/kg Thiamethoxam
125 g/l Isopyrazam und
90 g/l Epoxiconazol.
 
:ideja::ideja:
I tu će klasovi ispod traktora-između dva kolotraga,biti nepotpuno oprašeni-faliće dosta zrna u klasu :ppozdrav:
Dogodine kupujem Cesnu pa da negazim zito.
Gljivično oboljenje pšenice koje joj znatno smanjuje i prinos i kvalitet. I preko 20% u pojedinim godinama. Bolest se javlja i počinje svoj razvoj u doba cvetanja pšenice. U Srbiji je to u prvoj polovini maja meseca. Cvet pšenice je kao otvorena rana i to su ulazna vrata za fuzariozu klasa. Gljiva egzistira na tek zametnutim mlečnim zrnima pšenice, a za nas najvažnija manifestacija simptoma u vršidbi. Zaražena zrna su štura, nenalivena sa vidljivom roze navlakom. Ta zrna imaju manju hektolitarsku težinu i manji kvalitet jer gljiva ispušta mikotoksine koji smanjuju tehnološki kvalitet zrna, tako da često ta pšenica nije za ljudsku upotrebu. U klasu se nalaze i zdrava i obolela zrna, a neretko je ceo klas zahvaćen i tada su štete najveće. Bolest se javlja svake godine, ali joj pogoduju češće, čak ne obilne kiše i rane jutarnje magle koje su česte u prvim danima maja. Istovremeno rđa, pepelnica i pegavosti lista i stabla su i dalje napadaju pšenicu i mogu da budu pretnja prinosu.
 
Jel iko probao adexar od basf tj planira li ga iko za sledecu sezonu?
Strasno ga hvale i guraju!

Radi se o:

62,5 g/l Epoxiconazol
62,5 g/l Xemium

Tu je konkurencija od:

Bayer Skyway xpro
75 g/l Bixafen
100 g/l Prothioconazol
100 g/l Tebuconazol

Syngenta Seguris
250 g/kg Thiamethoxam
125 g/l Isopyrazam und
90 g/l Epoxiconazol.

Ima li tog Seguris-a u prodaji, na poljskim sajtovima sam primetio da ga dosta njih hvale?
 
Fastac se ne rastvara u vodi, bukvalno moze da odmah padne kisa i nista ne umanjuje efikasnost. Licno sam se uverio par puta u tu mogucnost.
 
Nazad
Vrh