Pšenica 2013/2014

Danas crveno slovo pa malo obilazak gde se ne prolazi često_Ovo je apač sa tavana na sojištu koji je dobio:jedno tanjiranje,90kg map ,100kg uree, 80kg ana,u martu falkon+decis,pre 7 dana duet+decis +5kg uree.Ako ne bude nekih velikih belaja(npr najavljenih 120l u narednim danima)nije loše
ekp25w.jpg
2jciyab.jpg
 
Bećarina@nism pažljivo pratio,jel kod vas bilo značajnijeg napada rđe i ostalog u pšenici ,ili je ova dobila sledovanje po ps-u.:ppozdrav:
 
I kod nas ima napada bolesti, negdje manje negdje su totalno bolesna. Malo je žita koja su zdrava. Kod mene je žito dobilo fajn fungicida, al je zato i tako kako je, premda se na Anici zna vidit na ponekom listu kako je krenila rđa. Od svih sorti (zasad je) "najviše" je fasovala Tena.
 
Samo me strah da posle ovih najavljenih kisa bolest i gde je nije bilo da se ne pojavi. Veliki problem od velike kolicine padavina bice poleganje. Neka nam je bog u pomoci i da nam bogatu zetvu.
 
NS Simonida. Pocela je da naliva zrno. Ako je ne povalja previse, a hoce bar malo ovaj vetar u najavi, moze biti sasvim zadovoljavajuci rod.
[I
MG]
xpbzpz.jpg
[/IMG]
 
Uopšte mi se ne sviđa prognoza sa velikim predviđenim padavinama i vetrom od 10-12m/s.Izgleda će podizači za kombajne ponovo biti u modi.
 
Da samo što svako od nas ima po koju parcelu koja daje velike prinose.Štos je imati prosek od recimo 9-10t/ha na svim parcelama.Koliko ja znam Pavle je imao prosek od preko 10,5 t/ha na većim površinama ali ni njemu to nije bio prosek na svim površinama od penicom.
 
Nazad
Vrh