Pšenica 2013/2014

Komsijin NS40s prva zastita.
imag0417.jpg

Opet komsijin NS40s druga njiva,prva zastita.
imag0418.jpg

Sad dolazi moj Andino druga zastita:
imag0422.jpg

imag0423.jpg

imag0425.jpg

Sve 3 parcele su ukupne povrsine 2.8kj i potrosena je litra Dueta Ultra,ja sam jos dodao 20kg rastvora ureje.
 
ЖИТАРИЦА | 05/05/2014
[h=1]Пшеница: Време вози цене горе[/h]У САД-у, цене пшенице су ставили до краја прошле недеље да обришете, сада такође размотрити цене у Европи.
141911x265_197.jpg


У САД, топлоте и кише дискови у Европи, цене пшенице на горе.
© Мухлхаусен / ландпикел.де


У тржишним ценама пшенице ове недеље да се повећа. Прошлог петка (2. кукуруз), цене пшенице су постављени посао у САД са импресивних раст. У Европи, цене кретале због обилних падавина у понекад неким већим растућих подручја, међутим, како у будућности и тржиште готовине у страну. То ће вероватно променити у понедељак, а цене ће поново порасти у Европи.




Топлотни талас вози цене пшенице у САД
У великим пшенице расте подручја Сједињених Држава би могла додатно гурнути приход за већ снажног САД-оштећене озиме пшенице у јужним областима растућих доле након процене метеоролошких служби први талас врућине. Прошле недеље, најважније САД Поље турнеја је потврдио песимистичне процене приноса многих аналитичара у пшеници у Канзасу и Оклахоми. Ове недеље очекују америчке временске услуге по деловима Канзас и Тексас температурама од 100 степени Фаренхајта (37,8 степени Целзијуса), па је стога веома критични услови за већ знатно оштећен озиме пшенице.У фјучерс тржишту САД-а у Чикагу цене пшенице скочила у тадашњој понедељак ујутро (10:00 ГМТ) у премаркет електронском трговању и до 2% па навише.Ово би такође требало да повећа цене за европске пшенице, јер су неуспеси у највећем светском извознику пшенице УСА дефинитивно Европљани са својим претходно очекиване добре жетве добро. Први детаљне прогнозе о очекиваним тржишним условима у нову финансијску годину 2014/15 ће донети нови извештај УСДА следећи петак (09:05) вече. Затим, УСДА предвиђа по први пут ове године и детаљне податке о очекиваном земље пшенице жетве и извоза.
 
Pa nije Vuk radio programe za prevod.
Ima li neko posejanu MV Šubu u optimalnom roku 5-10.10. da mi kaže jeli sva isklasala i ako ima da postavi slike?
 
Evo je Renesansa, nicim prskana, a onda... Prvo udarac rdje pre 10-ak dana, spricana Amistarom extra, onda polog od kisa pa trava krenula da pronice :) Ipak, rdja je zaustavljena i stvar donekle spasena. Ja ne znam kako je polegla na predusevu soji, nista bacano prosle godine, ove godine 150 kg/ha KAN-a...

DSC_4339_1.jpg


DSC_4338_1.jpg
 
Juče sam razgovarao sa jednim drugarom preko telefona.Kaže mi da je hteo da prska pšenicu sa Sferom ali ne može nigde da nađe sredstvo.Nije valjda tolika navala na Sferu ili je opšta nestašica u pitanju.
 
Tavanusa, bez zastite fungicidom. Prskanje je bilo pocetkom aprila Sekator+Fastac

img5463.jpg

img5464.jpg

img5466.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad je bolje da prskam protiv leme , dok ima samo velikih ili da cekam da izlegnu larve? pre 5 dana sam primetio da je pocela da se javlja danas kada sam otisao bila je puna ?
 
Nazad
Vrh