Pšenica 2013/2014

Slazem se za medijsku paznju. Ali se on ne busa da je rekorder i u kukuruzi,secernoj repi,soji...verovatno i tu ima odlicne pri ose,ali mu je psenica uska specijalnost. Dzaba nekom dobra zemlja i pare kad ne zna agrotehniku da primeni.
 
Problem kod rekorda je da neopravdava ulozeno dobijeno! Jer mislim da neko sa 4000kg/kj moze isto zaraditi kao i neko sa 5000kg/kj ( npr zbog tih 500kg uree
 
Nesto skiči!?
Ja primam svaki savet!
Na kraju krajeva zato sam na forumu, da se savetujemo!
Ali na kraju ja odlucujem!
 
Setva 3.novembra na 1 X tanjiranom suncokretistu sa setvenom normom od 250 kg/ha , nakon setve radjeno HE-VA kembridz valjakom od 2,5 t, bez osnovnog djubrenja. Prihrana krajem februara -pocetkom marta 250 kg AN-a po ha +100 kg /ha SAN-a pre pri pojavi zastavicara. Prva zastita od bolesti uradjena 3.aprila zajedno uradjena i zastita od korova Falcon 0,5 l/ha i Bumper P 490 0,7 l +Metmark 10 g/ha + Solaris 4 kg/ha (20:20:20 +ME) i jedan deo sa ekooboosterom2 1 l /ha . Druga zastita radjena 1.05. sa Duett Ultra 0,5l/ha + Insekticid 0,5 l/ha NUrell D + 4% otopine Uree. Zastita klasa u cvetanju protiv fuzarijuma je u planu cim krene intenzivno da cveta (sutra -prekosutra). Alinea je prva pocela da cveta nakon nje ce Ingenio a Apache na kraju. Najverovatnije ce se raditi sa Amistar Extra jer nema na stanju nista drugo... razlog zasto sam radio drugi tretman pre cvetanja je taj sto su se pojavili prvi simptomi na liscu ,a najavljene su obimne padavine. Dok sam radio poslednji hektar u parceli poceo je da duva vetar i da zanosi preparat, na tom delu psenica se razbolela u manjem obimu.( jedan deo je dospeo na list). Zaboravio sam da dodam da je 3-4 maja palo kod nas 60 -80 l kise.


2dgmgpy.jpg

2cxg27m.jpg
 
Slazem se sa tobom NA, ali nemojmo zaboraviti i da mu doktor nauka visi na njivi.
"Visi" ceo tim strucnjaka,a mi sad imamo priliku da dobijemo besplatan savet jednog od tih strucnjaka.
Opet dokazuje kakav smo narod,niko nije postavio neko konkretno pitanje,ali su se nasli da osudjuju oni koji nisu nikad ni culi za te ljude koji prosetaju iz fotelja bar nekoliko puta nedeljno.
@CvejaPO on djubri iskljucivo po preporuci i analizi.
 
Nazad
Vrh