Pšenica 2013/2014

Zorane i ja takodje to ne bi dirao!!!!!!! Ta psenica nije pozutela koliko moze da se vidi sa slike vec je samo blatnjava... Ti kako hoces ali ja bi je ostavio jer znam da ce se oporaviti i bice tu zetve... :ppozdrav:
 
Mislim da nije pozutela, ovo je mulj na njoj.Dodatna steta je sto je matica isla bas preko nje i nanosila mulj i prljavstinu. Zorane ,mislim da si u pravu, ovo je za presevanje.Zao mi je!
 
Najgore je to , sto oko 50% njive je jako debelo blato, vidi se da je veci sloj preko psenice.Da je sva kao sa pocetka njive i te leve strane ,pa ok.Ovako.............
 
Kamo sreće da je blato. Skoro 70% parcele je braon boje (aparat malo laže) i u poodmakloj fazi truljenja. Smrdi kao sam djavo. U najnižem delu još ima ustajale vode pa se ne može ni ući traktorom još par dana. To sam tek malopre video kad mi je ušla voda u patike. Jedva sam pokupio i izneo smeće koje je voda donela. Hvala na savetima.:cao:
 
Poslednja izmena:
komarom

Picture138-2.jpg

21.4. prskan sa sazolene sc 10l/ha

Picture2721.jpg

ista pšenica danas,razlike ću slikati kad bude najpogodniji momenat
 
Poslednja izmena:
Čime prskati ovu psenicu? Sa duet ultra ili? Vec je dobar deo klasao.
qepyjajy.jpg

A imao sam jednu njivu psenica je bila niska i bolesna, prskana je sa zamirom, sa nekim herbicidom i insekticidom i sa mortonikom.
Sada izgleda ovako.
nedu2y3u.jpg

Da li i nju ponovo da prskam?
 
Miloše koliko vremena-dana je prošlo od momenta prskanja sa Zamirom do momenta kada se "povratila" pšenica? Što se tiče drugog tretmana moje skromno mišljenje je da bi trebalo da ga uradiš,i možeš sa Duet-om. Ali javiće se već neko ko je stručniji od mene.
 
Dali je neko koristio nekad preparat retengo ??

- - - - - - - - - -

Proizvodi basf pise na njemu kukuruz i suncokret a drugaru uvalili rekli u apoteci da moze ppsenicu da tretira sa njim ???
 
Nazad
Vrh