Pšenica 2013/2014

Moze li neko da mi kaze zasto je psenica uvek, a i ostali usevi, na uzglavnicama bolja nego u njivi? Da li sto je tvrdje pa se bolje ubokori ili sto ima vise vazduha ili nesto trece?
 
Da li je kasno tretirati Psenicu protiv Lisne Rdje sad kad je vec klasala??? I ako nije cime moze da se odradi???

Ja sam svu moju psenicu tretirao Tiltom i za sad nema problema ali me brine jedna njiva koja je u srediti nekih veoma losih psenica koje su vec uveliko pozutele od Rdje..

Pa me zanima da li Rdja moze d ase prenese i na moju njivu (da li je prenosivo kao Lema) ili da ne brinem??? Za sad kao da ja "malo" pocela da zuti pored sklada i na krajevima parcele ali sve se tesim da prskalica mozda nije tu zahvatila!!!

Da li prskati sad kad je u klasu ili sta ciniti??? Sace i neka slika....
 
Danas se kod mene moglo prskati,nije bilo mnogo kaljavo bas... Ali sprema se kisa... :kisa:
 
Kod mene ostalo samo Tilt,akord,riza i po neki amistar...sve ostalo buknulo ove nedelje...Neki fungicidi se usvoje u prvih 10 min sa jednom trecinom preparata a ostalo u sledecih 3 sata ..tako da si imao vreme da oprskas!
 
Danas uradjena druga zastita DUet Ultra 0,5 + Nurell D 0,5 + oko 4 % rastvora uree (prva zastita uradjena 3.04.2014.

szzxhg.jpg

2agtdvd.jpg

2qsnvgp.jpg

2ia94l4.jpg

8xn3tx.jpg
 
Nazad
Vrh