Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jednom tanjiranje, normalno ,nismo tu dase lazemo, a i dubina je bila prilagodjena da bi se moglo sejati, a i sunce i malo kise je ucinilo svoje.
 
prekosutra sejem psenicu direktno u neoranu zemlju,doduse upaljena kukuruzoivina.setva sejalicom gaspardo dp 400.prvi put se radi u selu tako nesto i svi mi vicu tanjiraj ,ori itd.Cale me ne ppodrzava i malo se plasim kako ce to da rodi u odnosu na druge useve gde se tanjira i ore...Dajte mi neku rec podrske......u pitanju je negde oko 30 kj
Kao prvo svaka čast! Odmah pucati na 30kj.... :bravo: Kao drugo zamolio bih te da nas opskrbljuješ sa slikama,redovno! A verujem da nisam jedini koji želi da prati sve od A do Ž. Dal ćeš ostati u ovoj temi ili otvoriti novu,kako hoćeš tj možeš. Samo nas obaveštavaj. Evo ima jedna tema u kojoj je bar po meni veoma hrabar čovek na sličan način posejao pšenicu. Veoma hrabar jer je sejao sa imt-ovom sejalicom. Samo šteta što nije bilo više slika..... http://poljoinfo.com/showthread.php?695-Ušteda-ludost-ili-lenjost
 
Nije vredno zbog 50.000din rizikovati 20% prinosa! 30kj x 3000kg x 0.2 (20% od prinosa) x 20din = 360.000din!
 
O pa ti si još bolji! Ja i kad bih imao zeleno svetlo to bi bilo na svega par kj.... Jednocifrenih kj.....
 
Mislio sam dal da šta uopće napišem jer sam pretpostavljao kud će to odvući.
Kad sam već napisao što sam napisao da i završim.
Možda jesu ludosti ali prije petnaestak godina se tom ogledu posvetilo jako profesionalno i stručno i trajao je nekoliko godina (2,3) jer su se te sijačice po prvi put (prije svih ostalih) uvezle u Hr. Volio bih to dokumentirati ali u arhivi ne nađem, ako sam uopće imao jer sam te tablice radio u firmi u Excelu. Kraj.
 
Već sam mislio Mindjušara da pitam u vezi djubrenja , a kad je već pomeno.. Znači to djubrenje po površini NPK predsjetveno ? Potpuno mi je jasno ako se bilo kakva obrada radi jednom godišnje , nije bitno recimo poslije žetve , tanjiranje, oranje ili sl .. U tom slučaju svaki put faktički djubriš za sledeću godinu (održavaš kondiciju) , a pšenica se hrani od prošle godine. Al ako je baš notill i nikad se ne radi ,? Ipak Fosfor se skoro nikako ne kreće u dubinu ? Jel dovoljno to što sijačica malo zamješa zemlju ili možda ima veze sa eventualno visokim Ca pa "struja" radi svoje i gura ga dole ? Ili možda griješiš što bacaš Fosfor po površini ?
 
Letos sam imao prilike da čujem zapažanje jednog stručnjaka za no-till koji je ukratko rekao da se Eurofertil đubrivo ne pomera nadole tokom godine, pa ti sad proceni. Mislim da je za ubacivanje đubriva u zemlju potrebna sejalica koja ima takvu mogućnost.
 
Što pre i sa što težim glatkim,ili još bolje kembridž valjkom

Malo košta a PUNO ZNAČI

Kad smo već kod valjaka čujem da je u nedelju ili ponedeljak otišao za Budisavu jedan glatki valjak iz Kikinde, od majstora što je i moj valjak napravio. Jesi li ga video? Karmin-crvene je boje, trodelni, sklopivi sa čekrkom.
 
Ne znam, ali da sam ja na tvom mestu ne bih sad gazio nego bih bacio u najranijoj mogućoj prolećnoj prihrani(u snag ako je moguće) pored UREA i neko od ovih brzo razgradivih NPK đubriva npr. YARA.
 
Moja psenica danas izasla, sejana 10.10. sorta rapsodija, za neverovati 7-mi dan, dal ce ovo valjati?

img2049.jpg
 
Mislim da nece biti problem,po meni veci problem je sto ima dosta semena gore(koliko se to odavde moze videti).
 
Što ne bi valjalo , kad sam sad ovo video moram i ja sutra ići pogledati moju sejao sam 9.10 isto rapsodija.Koliko ste imali kiše posle setve? i koliko si semena bacao po kj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh