Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dejane ,samo napred.Ako je sejalica dobra i poseje kako treba,neće biti nikakvih problema.
 
Iz kog razloga.Javljaju 7dana toplih i lepih.Bilo cime da to prodjes ,kako racunam 170 doluma.,a proci ces za dan i potrositi 100e. goriva, i da bude ko lutka.Dali je to neki hir u pitanju.:ppozdrav:
 
prekosutra sejem psenicu direktno u neoranu zemlju,doduse upaljena kukuruzoivina.setva sejalicom gaspardo dp 400.prvi put se radi u selu tako nesto i svi mi vicu tanjiraj ,ori itd.Cale me ne ppodrzava i malo se plasim kako ce to da rodi u odnosu na druge useve gde se tanjira i ore...Dajte mi neku rec podrske......u pitanju je negde oko 30 kj
Samo napred,to je prava stvar
 
I ja podrzavam ako je to bolje,nego u pripremljeno.Ja recimo nebi da mi ostane neki korov a pitao bih ,kako nameravas djubriti.Dali bez kombinovanog nego samo prihrana jer ako ga bacis na povrsinu dali ce biti dovoljno kise da ga prenese u dubinu itd. Izvini sto se petljam a nisam to radi ali sam upravo bio u toj dilemi i ybogovih pitanja sam isao jednom tanjiracom jer sam isao 250 kg djubriva.
 
Pitaj sve što te zanima,odgovoriću na svako pitanje na koje znam odgovor a da se nekosi sa poslovnom etikom

- - - - - - - - - -

Iz kog razloga.Javljaju 7dana toplih i lepih.Bilo cime da to prodjes ,kako racunam 170 doluma.,a proci ces za dan i potrositi 100e. goriva, i da bude ko lutka.Dali je to neki hir u pitanju.:ppozdrav:
Pošto je kod Vas nafta 55din?
 
*hehe lepo receno...
prvo prinos ima li razlike?
Trebali da se radi neku godinu ranije podrivanje?
Da je ne izdigne mraz?itddd
tacnije koje su razlike u samim biljkama
 
Biljke su bolje ukorenjene i šanse da ih digne mraz su skoro nikskve,ali su kod mene neke operacije poput valjanja posle setve,u proleće,dve prihrane,osnovno đubrenje,tri prskanja po DEFAULTu,to je moj standard i gotovo
Prinos,hm,uradi na istoj njivi oranje i itd da spremiš za setvu,tanjiranje po PSu i no-till pa uporedi,a ako mene pitaš nema razlike,ako je zaštita i ishrana na istom nivou

A podrivanje,kad ovršeš,zoveš,dođem pa uradim
 
Poslednja izmena:
HE HE Kod mene nema nafta nego lloza malo jace od 1e. ija sa masseyem 30 90 trosio toliko koliko sam napisao.A rekao sam da podrzavam sve sto je napredno i nije iskljuceno da vas necu pratiti u tehnologiji.:ppozdrav:
 
Iz iskustva drugih, kojim sam prisustvovao, prinos 20-tak % manji u odnosu na ogled u normalnim godinama. Ali su i ulaganja manja. Obavezno tretiranje protiv bolesti dva do tri puta. Pišem o klasičnom no-tilu gdje se sijalo iza kultura koje nisu paljenje niti sklanjane s njive. Kasnije su s istim sijačicama (Tay) prelazili na minimum till.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh