Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam ranije jer tek sada počinje da vlata.Kasno je niklo bez obzira što je posejano u optimalnom roku a preživelo je udar mraza,čudi me što ga uopšte i ima jer su proletos njive bile prazne.Nisam slikao da vidite kako se Arlequin izbokorio,12 stabala svaki.
 
Evo jedna od mojih "doktorskih disertacija"


Picture021-5.jpg
[/IMG]
 
Evo jedne probne parcele oko 50 ari koja nije prskana duet ultra jer je nestalo tecnosti.Bilo je samo prvih 20metara jedna polovina.Tu ce se pokazati ima li efekta za prskanje,i razuveriti neverne tome koji sam i ja bio do pre 2 godine.
 
Posto je kolega Sika i moj komsija evo da vam objasnim sledece kao pararelu na te vase slane sale,mi smo pre svega ovcari,a ne ratari,ratarstvom se bavimo da preranimo stoku,ne nas barem u tom prvom krugu,e sad posto sam danas bio u psenici i ovsu i zao mi je sto nemam slika al ako ne verujete moze da budu za dan dva,imam psenicu i ovas o kakvim ima vi da mastate jos duuuuuugo,a prskalicu nije videlo ni jedan prohod,zato ako vi volite da se trujete i patite od upotrebe hemije i kad treba i kad ne,bolje radite na strukturi zemljista i izboru hibrida,i ako nemamo vise od 2-3 hektara psenice ili ovsa ili kukuruza,ako smo iz Sumadije,nemojte misliti da ovde nema ljudi koji mogu izvuci vise od 12 tona kukuruza ili 8 tona psenice i tako dalje sa mnoooogo manje ulaganja nego vi,i na mnogo losijoj zemlji nego vasoj,usput moj komsija je veoma mlad covek kojeg treba podrzati sto se bavi ovim,ako nezna nauciti ga,a ne ismejavati,mada bi vise imo on vas da nauci nego vi njega u mnogim stvarima,jedna od njih je i ponasanje. . .i ako ste pravi ratari i volite uzgajati ratarske useve,znaci da volite i prirodu,zato zagovarajte sto manju upotrebu hemije ako vec nemoze bez nje skroz,nepostoji naucno dokazana cinjenica da nesto mora da se prska da bi dostiglo genetski maximum osim na reklamama onih koje te preparate prodaju,a vi da niste koristili strane hibride i negovali tudje institute umesto nasih ne bi ni imali toliko bolesti u usevima,nije to doneo vetar kolege nego seme.
 
Poslednja izmena:
Gospodine milosoumi
Na 2-3 ha ce i moja pokojna baba da izvuce 9t/ha sa stajnjakom od ovaca.Voleo bi da vas vidim na parcelama od 20-30-50 ha bez 1kg stajnjaka da dobijete i 6t/ha pa onda komentarisite.
 
Pšenica se prska fungicidima da bi bila zdrava a ne da bi bila bolesna , isto kao što čovjek kad je bolestan pije ljekove dabi ozdravio . Što se tiče korova tu je stvar još jasnija , da ih nema niko nebio prskao.
 
Niko ne prska psenicu jer mu je neko to promovisao,pa sad se hvali kako je prskao.To je nuzno zlo.Jer danas se ne proizvodi za stoku i kucu,osim oni koji ne zive od ratarstva.Na nekoliko hektara nema dovoljno profita da se zivi od poljoprivrede bilo cime da se bavis osim povrtarstvom i vocarstvom.Nemaju svi srece da rade u dobrim firmama i zato se ljudi trude da dobiju sto vise iz hektara psenice.
Hteo bih jos da kazem da niko nije vredjao clana Siku vec malo se salili na opasku da ne stiti psenicu nicim.Nemojte odmah da dizete tenziju,sala nije na odmet.
 
Ako vec nemas stajnjak ti sej neku biljnu masu kao drugi usev pa zaoravaj(perko 50-80t/h biljne mase) ili ima fala Bogu ovih farmi,nicu ko pecurke,pa neznaju sta ce sa osokom,pa cisternu zakacis i oslobodis ljude muke,uvek ima resenja,postavio sam temu zaoravanje perka,uljane repice i soje,niko nije 1 post napiso,ako nista da pita sta i kako i nauci nesto,a ovamo zemlja vam se posti,struktura upropascava,a vi mislite da vestakom to ispeglate,al taj se vestak rodio nije,e onda slab prinos,pa mora da bude slab,psenica je pogotovu osetljiva na losu zemlju i zna drasticno da umanji prinos,a proporcijalno tome bude sklona raznim bolestinama,zato da se ponovim imali 2 ili 22h,isto vam se vata,mora da se misli o strukturi zemljista,mikroorganizmima i mikroklimi,nema spaljivanja ostataka od zetve nego zaoravanje,pa onda rezultati dodju,pre pet godina nisam mogao da prebacim 4t po h psenice na ovoj smonici gde sam orao sa imt558 trecom sporom,a sad dupliram to opusteno,orem prvom brzom i bez primene hemije,znaci bolje da se uci i radi na svom znanju i sebi nego razmisljati o malim i velikim poljoprivrednicima,to razmisljanje nas i dovelo dovde,i imam krajnje edukativnu formu,ne bi da ovde dizem tenzije i ulazim u neke polemike koje nikom dobro doneti nece,a ponajamanje 8-9tpsenice po h.
 
Ako vec nemas stajnjak ti sej neku biljnu masu kao drugi usev pa zaoravaj(perko 50-80t/h biljne mase) ili ima fala Bogu ovih farmi,nicu ko pecurke,pa neznaju sta ce sa osokom,pa cisternu zakacis i oslobodis ljude muke,uvek ima resenja,postavio sam temu zaoravanje perka,uljane repice i soje,niko nije 1 post napiso,ako nista da pita sta i kako i nauci nesto,a ovamo zemlja vam se posti,struktura upropascava,a vi mislite da vestakom to ispeglate,al taj se vestak rodio nije,e onda slab prinos,pa mora da bude slab,psenica je pogotovu osetljiva na losu zemlju i zna drasticno da umanji prinos,a proporcijalno tome bude sklona raznim bolestinama,zato da se ponovim imali 2 ili 22h,isto vam se vata,mora da se misli o strukturi zemljista,mikroorganizmima i mikroklimi,nema spaljivanja ostataka od zetve nego zaoravanje,pa onda rezultati dodju,pre pet godina nisam mogao da prebacim 4t po h psenice na ovoj smonici gde sam orao sa imt558 trecom sporom,a sad dupliram to opusteno,orem prvom brzom i bez primene hemije,znaci bolje da se uci i radi na svom znanju i sebi nego razmisljati o malim i velikim poljoprivrednicima,to razmisljanje nas i dovelo dovde,i imam krajnje edukativnu formu,ne bi da ovde dizem tenzije i ulazim u neke polemike koje nikom dobro doneti nece,a ponajamanje 8-9tpsenice po h.
Ti ako imas prinos oko 8 tona po ha psenici u sumadiji ti si kralj.
 
Da sam znao,spavao bih,Moddus 0.4l/ha + 3.5% UREA,nemojte probavati,JA SAM PROBAO,N E I D U ZAJEDNO (proba na 26kj)
Pa otkud to da neidu zajedno:haha:.
Citiram:"Ko nezna naučiće a najbolja je škola na svojim greškama"-strana 33,Tema soja 2012
Ja ti baćo htedo reći da urea i modus neidu zajedno nikako, al rekoh ti sve znaš, pa nisam hteo da se neuvrediš:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh