Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misliš da si danas batalio,ee,kad prođe godina a ti još nisi palio,NI onda nemožeš reći da si batalio,jer ako upadneš u iskušenje-GOTOVO,da to mogu bataliti kao pivo,ja bi bio najsrećniji čovek na svetu
 
Evo još koje slike Balatona

Picture014-5.jpg
[/IMG]

Picture019-4.jpg
[/IMG]
 
Danas uređena zaštita žita: 0,25 l/kj duet ultra i 0,1 l/kj lebaycid... Više ne ulazimo do žetve, pa šta mu bog da...
 
Obišao sam pšenice u jednom delu atara , jednu parcelu sam morao da oprskam zbog Leme.

P4270053.JPG


Da nije ove "zgadije" ne bih je prskao od bolesti ali kad sam već gazio dodao sam i fungicid.Na 1,4 ha sam stavio 1 litar amistera i 0,6 l groma.

P4270055.JPG


P4270056.JPG


Sorta je Simonida .Traktor ju je dobro "oprašio"

P4270057.JPG


Usput sam slikao i balaton

P4270045.JPG


P4270048.JPG
 
Znam,samo zezam,jel pored te parcele bila dijana slikana jesenas kad ste miševe trovali? Ja bih rekao
Ona parcela bila šira,i pisalo je Arlequin,jel'da?
 
Poslednja izmena:
Ljudi pomagajte!!! Na njivama sa posejanom psenicom mi se dogodila katastrofa. Na skoro svim njivama mi je po skoro pola parcele ili trecina njive zito pozutelo, kao da ga je neka bolest uhvatila neznam od cega i kako. Seme je apach. Sta da mu radim, ima li mu pomoci??? Dajte neke savete ako znate nesto, neznam sta da mu radim? Ono je bogu plakati! Molim Vas za neke savete, nacine kako da mu pomognem i da li mu uopste ima spasa??? Zahvalan unapred...
 
Na žalost nema mu spasa.Isti slučaj sam imao prošle godine sa Arlequinom.Pola njive sasvim normalno pola žuto ko limun.Prskano 3 puta fungicidom i ne vredi.Predusev je bila soja pa smo mislili da je od Pivota ali imao sam još njiva sa pšenicom gde je predusev bila takođe soja pa mu ništa nije falilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh