Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prosle godine KWS-ova sorta Sirtaki na oglednom polju u Rumi je rodila preko 8 (oko 8. 6 t ) t/ha
Nije visoka i srednje rana sorta je , trebalo bi probati ako se moze nabaviti seme
Od nasih sorti ( ako bi se ja pitao ) su najbolje Rapsodija i Simonida , a mogu da prodju Dragana i Rusija ( bar je tako kod nas u kraju - gledajuci prinos)
Ma Rapsodija je za "Jebalo vek"
P5200070.jpg
[/URL][/IMG]
P5200069.jpg
[/URL][/IMG]
P5200068.jpg
[/URL][/IMG]
 
I NS sorte su dale preko 8t/ha u tom ogledu,razlike u prinosu su bile minimalne:ppozdrav:
 
Tuki ovo je grozno! Ne znam da li si napisao cime si prosle god. prskao tu parcelu i u kojoj kolicini? Mene ovo asocira na ostatke proslogodisnjih herbicida. Koliko si djubriva bacao tu?
 
Ma sve je odradjeno po jus-u kao i svake godine. Delovalo je ok do pre ovih kisa. U subotu kada sam otisao da obidjem atar kad me infarkt nije strefio. Prskano je juce sa nekim sredstvom zaboravio sam kako se zove, koje su mi preporucili u poljoprivrednoj apoteci, da se nebi sirilo dalje. Seme je Apache. Prosle godine je bilo izvanredno, a ovo sada neznam, da li ce tu biti nesto ko zna...

---------- Poruka napisana u 17:45 ---------- Prethodna poruka je at 17:42 ----------

I dve parcele pored moje je posejano zito. I tu je zahvatilo mozda ne u toj razmeri kao meni ali slicno. Ovako mi je zito na skoro svakoj parceli. I to nije samo problem kod mene, maltene polovina atara je ovakva...
 
Pre 7-8 godina sam imao sličnu pšenicu,ne samo ja nego više nas koji smo posejali u prvim rokovima setve.Jesen je bila dosta topla .U proleće je pšenica normalno krenula da bi u jednom momentu počela da žuti i da se gubi.Na kraju je ta parcela dala bednih 10-ak metara po jutru.Nikakvo prskanje tu ne pomaže.Na savetovanju posle žetve niko od stručnjaka nije imao objašnjenje šta se desilo sa tim pšenicama.Tada su još bile u proizvodnji domaće sorte .Pričalo se da je žuta patuljavost ječma i da je pšenica zaražena još u jesen (vaši prenose bolest)ali niko od stručnjaka to nije potvrdio.

http://poljoprivreda.info/?oid=9&id=497

[URL]http://www.ppkompleks.hr/bydv.pdf
[/URL]
 
Kod mene se tako nešto slično dešavalo prošle godine,žito je jedostavno nestajalo,a trava probijala.
Na parceli od 4 jutra bilo je 2 tone.(500 kg po jutru).
 
6hsqyf.jpg


Dream team .... 0,5 l/kj Prosara+ 0,1 l/kj Lebaycid-a uz utrosak vode od 110 litara po jutru i pritisak od 7 bari. Dizne su vrtložne.

w2iv43.jpg
 
Danas prskao Apac Duet ultra + Fury a inace nikao je pod snegom,posejan je 26. oktobra a decembra je niklo jedva 10%
yhioh-2.jpg

yhioh-6.jpg

yhioh-4.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh