Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cveja , izgleda da je sijačica uzbrdo išla sporije pa je bila bolja dubina sjetve.
Kod svih ova syngentina pšenica dobro izgleda , ove nove selekcije renom. proizvodj. uočljivo su stabilnije , ne tjeraju odma u visinu , jelda?
 
Ja mislim da mi je takva psenica jer je na tim mestima gde je veca psenica tanjiraca nabacila vise zemlje,tj bio je mali breg.
 
Cvejo meni se cini da je psenica losija na mestima tragova traktora, gde je bilo tvrdje, pa je tu i plice posejana, a gde je manje gazeno tu sejalica dublje ide. Bar je tako kod nasih najzastupljenijih sejalica, ipak su ove moderne jos retke.
 
Pa najverovatnije je plitka setva a,posto nije orano zemlja je jos nabijena.Koliko duboko se seje psenica?
 
kod nas je u proseku jako losa psenica uglavnom losa svejedno kaja je tanjirano a koje orano mislim da je najvise izrazeno prskanje zemljisnjim herbicidima lane u kukuruzu mislim da je tako jer ja nisam prskao tuu kraju jedini i izgleda mi najbolje
 
saleso, to sam i ja konstatovao ovih dana, ali danas sam video parcelu od jedne kolege, koji vec godinama ne prska na crno, tanjirani suncokret i njegovo isto zavrsio karijeru.kod mene pola psenice su sazrele za plug, a jecam skoro sav.
i ja sam mislio da je herbicid od prosle godine, mada neki tvrde da je nedostatak vlage.ali da je vlaga u pitanju svaka bi parcela bila takva.
moje nisam video u zadnja tri dana(nisu imali problema),ujutru idem da ih obidjem pa cu poneti foto aparat.
 
moja psenica je izgledala ocajno i posle druge prihrane(apac u pitanju),a posle ovih kisa se znatno popravila,juce sam obisao,ovih dana cu prskati sekatorom,a kasnije prihraniti folijarno mortonikom i falkonom protiv bolesti
 
Koliko čujem kod mene ko god je sejao apač svi se žale kažu da je u katastrofalnom stanju, ove domaće sorte su u deset puta boljem stanju.
 
Pa zato što je setvena norma mala.Pa kad od tog malo- malo pojedu miševi,malo ne nikne.....šta ostane.A kad poseješ 180-200kg/kj ima za sve to i lepo na njivi ostane.
 
Biće to sve u redu nema da se jedite po tom pitanju.Već 3-4 godine sejem Apache i Arlequin i stvarno sam bio veoma iznenađen jer obično u jesen bude bolja nego u proleće ali bokorenje odradi svoj posao bez premca.Još jedan zaključak je taj da setvenu normu treba povećati sa 100-105 na 140-150 kg po k.j.
 
Eksperimentisao sam sa količinom semena i jesenas posejao na nekim njivama 125 kg po k.j i 145 kg po k.j.Još jedan zaključak da iznesem a to je da više nikada neću sejati te sorte jer šta god im radio slab je hektolitar.Džaba im što daju veoma lep prinos.Vraćam se našim domaćim sortama tačnije posejana je Simonida jesenas koja je namenjena za semensku pšenicu za ovogodišnju jesenju setvu.
 
prosle godine godine pobeda i ljiljana izgledale tri puta bolje u odnosu na apac,u vrsidbi 2500 do 3000kg po kj,apac 3500 do 4000kg po kj.Na jednoj parceli 4700kg po kj.Prvi put sam ga tada sejao,a ove godine 34kj apac
 
Te inostrane gluposti od zita kod mene vise ne ulaze u njivu,NS ima pet puta bolje zito,Simonida,Dragana...a Rapsodija je svetinja..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh