Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sjetva kod mene.


Video izgleda ne znam postavit normalno ali evo link.

http://s262.photobucket.com/albums/ii113/sch3l3/?action=view&current=VID_20111027_172652.mp4


Sutra bi trebao završit sa sjetvom kod sebe za ovu godinu.
Kukuruzište 2 puta pretanjurano te sjetva.

IMG20111028_001.jpg


Sijana 'Srpanjka' i 'Mira'
 
Poslednja izmena:
Evo ga danas kod tetka na tabli smo sijali poćeli u 7 ujutro ja sam sijo sa Rakovicom 60 i sijačica IMT 634,23 , rođak sa tetkovim traktorom zetorom 7711 i amazone 3m, naravno rođak je odmah poćeo 3. brzom i gas na 2200 okretaja i otpao mu je ljevi točak neke plastike se razlokale tako da sam ja danas posijo 20 jutara na tabli sam a tetak je tanjuro sa zetorom 11441 forterra i tanjuračom vućenom, rođak i radnik su opsluživali sanduk na sijačici ujutro rano nastavljam ...
Ovo je kad smo poćeli na tabli tovarimo sjeme s kamiona !

 
Видим да је предусев кукуруз. Каква је била обрада и припрема за сетву?
 
Ja sam krenuo ujutro od 8 h, a oni su došli oko 10 h. To je zadnja njiva zasijana.

Prek kraj mi još JD počeo crkivat. Voda u gorivu, ispustio na filteru pričekao tj. najeo se i teraj dalje. :)

Još nešto u vezi sa rotosemom. RD mi je 2.90 m, a sijačica 3.20 m tako da mi ne paše.

DSC01564Kopiraj.jpg


DSC01565Kopiraj.jpg


DSC01566Kopiraj.jpg


DSC01568Kopiraj.jpg


DSC01570Kopiraj.jpg
 
Završili mi kod tetka danas ostala je njiva od 4kj koja ce se sijat u srijedu ili cetvrtak i to ce biti to za ovu godinu ...
Evo koja danas sa table ...


Tetak tanjura sa forterrom dosta fino ide šteta što nisam iz bližeg usliko ..

 
Mindjušar , vidiš onu narandžastu kutijcu na prvoj slici sa prednje strane sijačice na samoj sredini?
Ovako to izgleda kod mene:
IMG20111101_002.jpg
( vidi se i mala polugica koja kada dođe na '0' isključuje pogon )

Na njoj ti je brojčanik od 0-4.
Pošto nema elektroniku vjerojatno je mehanički kao i na mojoj D7.
Dakle obiđeš krug, povućeš rućicu, ona prebaci sa 1-na 2 i svaki krug povućeš ugl dok ne dođeš na '0'.
Na nuli mehanizam preko poluge isključi pogon na 2 reda i dobiješ ovo :
DSC05048.jpg


Lijepo se vidi da su točkići za pogon odvojeni i oni na '0' ne siju.



Može se prebacit u odgovarajuću temu, ak nešto nije jasno pokušat ću objasnit bolje.
 
Tako je i kod mene isto,samo ja isključujem po dva reda u tragovima,tj,isključuje samo,na sajle,ima na tpčkiću od 1 do 5 brojevi,na petici povuče sajle,isključi pogon na po dva reda u tragovima,njivu počinjem prvi prohod na trojci,i to je to

Ja posejem jutro više,pa da ima i za miševe :haha:
 
jedno pitanje za ove sa "stalnim tragovima" sta dobijete sa tim? (ustedu semena?)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh