Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo danas nekih 5 jutara spremili i posijali.

DSC01548Kopiraj.jpg


DSC01551Kopiraj.jpg
 
To je samo priprema, tj. RD ako mene pitaš. Slike sijanja će biti sutra jer ja i stari smo bili na različitim poljima pa ga nisam uhvatio.
 
Da tebe pitam. Mislio sam da su to brazdice od nagaznih tockova sigma sejalice ili neke druge. Znaci prolaz je samo sa rd. Lepo,lepo!
 
Da tebe pitam. Mislio sam da su to brazdice od nagaznih tockova sigma sejalice ili neke druge. Znaci prolaz je samo sa rd. Lepo,lepo!
kako samo sa rd?a oranje pre toga? to se ne racuna?Licno mislim da je sa samom rd cisto gubljenje vremena,i nafte,kazem samom posto ne mislim na rd+sejalica e to je je vec usteda i lepo odradjen posao....ako gresim neka me neko ispravi i neka navede zasto je bolje sa rd..
 
kako samo sa rd?a oranje pre toga? to se ne racuna?Licno mislim da je sa samom rd cisto gubljenje vremena,i nafte,kazem samom posto ne mislim na rd+sejalica e to je je vec usteda i lepo odradjen posao....ako gresim neka me neko ispravi i neka navede zasto je bolje sa rd..
A kako da stavim svoju sijačicu na hidrolift. Ima 750 kg i još ide 750 kg sjemena u nju. Kako ću vuć, a i lakše mi manevrirat samom RD sve lijepo obradim i to je to.
 
kako samo sa rd?a oranje pre toga? to se ne racuna?Licno mislim da je sa samom rd cisto gubljenje vremena,i nafte,kazem samom posto ne mislim na rd+sejalica e to je je vec usteda i lepo odradjen posao....ako gresim neka me neko ispravi i neka navede zasto je bolje sa rd..
Izvini drugar doslo je do nesporazuma. Mislio sam da je radio sa necim ispred+sejalica ali je samo rd,pa sam zato tako i napisao. Samo rd. Ali se to moze shvatiti i drugacije a to tek sad vidim kad sam procitao tvoj post. Tako da se racuna i oranje.
 
Izvini drugar doslo je do nesporazuma. Mislio sam da je radio sa necim ispred+sejalica ali je samo rd,pa sam zato tako i napisao. Samo rd. Ali se to moze shvatiti i drugacije a to tek sad vidim kad sam procitao tvoj post. Tako da se racuna i oranje.
Ja sam se samo nadovezao na tvoj post...po meni je rd+sejalica odlicna kombinacija,ali opet kazem sama rd je cisto bacanje para i trosenje vremena,zar nije tako?
 
A kako da stavim svoju sijačicu na hidrolift. Ima 750 kg i još ide 750 kg sjemena u nju. Kako ću vuć, a i lakše mi manevrirat samom RD sve lijepo obradim i to je to.
Jedno pitanje dali kada potrošiš od navedenih 750 kg. semena jedno 50 kg. dali staješ i dopunjuješ sejalicu za tih 50 kg. pa nastavljaš dalje da nebi bilo manje od 750 kg, i koliko vidim JD ti nije mali pa zar on nemože nositi a pogotovu vući taj stroj zajedno - ja sa 130 ks. i 3 m. u kompletu vučem bez problema - da napomenem RD SIKMA i sejalica AMAZONE koliko kg. ima neznam ali u sejalicu staje oko 350 kg. semena.
 
1. Ne dopunjujemo 50 kg.

2. Vući svakako može, ali okretati se s tim bi bilo teško jer je stvarno malo preteška sijačica.

3. Nafte mi nije žao, a imamo 80 ks traktor za nju.

Oprostite za :off_topic:
 
U mom kraju je posijano pšenice kao nikad, izgleda da država daje neki podsticaj pa ljudi navalili da siju. Pitam se samo gdje misle da siju kukuruz, po pšenicom je posijano najmanje 70% parcela?
 
Kod mene slabo. Bice kao i prosle godine. Mozda cak i manje. Ja bio da obidjem neke parcele sto sam sejao u utorak. Tek pokoja klica stidljiva. Mnogo slabo je krenulo. Ali je zemlja suva katastrofa. I ovo malo sto je kise palo kosava je odmah osusila. Seme koje je plice od 3-4cm stoji kao u dzaku.
 
Ovdje je već krenula da niče jer je bilo malo kiše, nedovoljno za zimsko oranje ali odlično je djelovalo na pšenicu. Vrijeme joj pogoduje, nije previše toplo da je goni na nagli rast a nije ni previše zima da ometa nicanje. Zasad djeluje da je sjetva uspjela, proljeće će pokazati kakav će rod biti a prema nicanju, mogao bi biti dobar. Ja ne sijem pšenicu već jako dugo, nemam dovoljno zemlje za to pošto držim stoku i potrebno mi je mnogo kukuruza, silaže i djeteline.
 
Ja sam se samo nadovezao na tvoj post...po meni je rd+sejalica odlicna kombinacija,ali opet kazem sama rd je cisto bacanje para i trosenje vremena,zar nije tako?
Jeste dobra kombinacija,samo sto sam ja mislio da je mozda kombinacija kembridzi+sejalica ili mozda nesto slicno. A pravo da ti kazem na rd sam i zaboravio,pa sam zato napisao samo rd sto se drukcije protumacilo. A da je sama rd bacanje para jeste ako imas uslova da je kombinujes sa sejalicom. Sta meni vredi da kupim rd nakacim sejalicu kad nemam cime da nosim. Ustvari imam ali je u datom momentu taj traktor zauzet.
 
U mom kraju je posijano pšenice kao nikad, izgleda da država daje neki podsticaj pa ljudi navalili da siju. Pitam se samo gdje misle da siju kukuruz, po pšenicom je posijano najmanje 70% parcela?
Mozda bode 25 KM. po dunumu jer je izborna i godina ali uslovi su ( naj manje 20 dunuma, racun od semena i djubriva , registrovano zemljiste i parclele,pa sam cuo da ce na proljece komisija navodno utrdjivati stanje useva tj dali si primenio sve agroteh. mere. ) Onaj ko nije navdno:sjasi:
 
Po obećanju evo par slika moje kombinacije za setvu.
5nurz4.jpg
dfx4ko.jpg

10endq0.jpg
5o80sx.jpg

Na noževima ima trave jer sam namerno probao na jednu njivu koja nije rađena četiri godine i praktično se pretvorila u ledinu ali je ipak posejano i to odlično a i vide se zubi i kako su navareni jer me je neko u ranijem postu pitao i za to.
 
Apač nikao ,na tanjirano suncukretište.U sklopu parcele je dolja koju predhodni vlasnik nije uopšte obrađivao.Posle tri tanjiranja smo je posejali.Niče i tu ali se loše vidi zbog kojekakvog krtoga.



 
@Ganga

Baš sam prije neki dan ubjedjivao komšiju koji ima RD sa noževima a koji su možda 30% istrošeni da može fino navariti neki jači materijal na dio noža koji je još tu(neki glah iste debljine ili tanji od noža npr. gibanj od kamiona je odličan za te namjene). Moram mu pokazati slike :)

@Spasoje

Auu, to su baš samo takvi uslovi...mislim da će mnogo ljudi ostati bez te subvencije, tu ima da rade veze samo tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh