Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i ja sam poslušao savet prijatelja pa otkada kembridž valjkom predjem preko posejane pšenice i soje mislim da su rezultati dosta bolji
 
Trbelo bi ste biti malo precizniji u iznošenju vašeg mišljenja jer može doći do zabune, u proleće vi idete sa kembridž valjkom ako sam dobro svatio ima dosta rezona da je dobro a šta sa parcelama kao vaše koje su ravne dali i tu nema tokiki efekat ravnog valjka, i još nešto ako može slika koji valjak imate jer nije svaki kembridž isti mislim što se tiče radnih organa.
ovo je moj kembridž
2czub8g.jpg

ovo je u radu http://www.youtube.com/watch?v=ycCB6x9x2x4
a i na ravnom pšenica kao i žena voli da se pritisne
 
Pričajte šta oćete al ja nisam još čuo za kembridž u proljeće. I dalje smatram da je glatki za proljeće ako zemlja mnogo "diše" . Kembridž , možda al to bi baš volio vidjeti :sta:
 
To je zagarantovano,prati je pa javi.
Moj komšija limar ,u ponedeljak poorao za pšenicu pa ostavio dva dana na košavi da prosuši danas mu sejao o on da ne troši naftu samo drljačom preleteo.
Kolko god sam se trudio pola semena je ostalo gore.Džabe sam mu objašnjavao da ne troši pare bez veze.
 
@batad , kada Tena može najranije poslije nicanja ? Piše 2-3 prava lista ,kad je to u stvari , jel bude prije zime i koliko herbicidu štete niske temperature?
 
@Farmer II: Немам снимак тог посла, а надам се да ћу га имати на пролеће. Радио сам то годинама на парцелама где је у јесен било много жетвених остатака, а у бившој фирми. Немам ништа против да свако ради како мисли да је најбоље, али и да искуство подели са другима.
 
Не бих да се мешам, али можда би бољи термин био притисак, него потисак?!
Иначе, слажем се са ваљањем глатким ваљком, у пролеће. Мислим да дрљача има бољи ефекат од комбинованих ваљака (''кембриџа''), који би у раду почупали доста биљака.
objasnite nam kako to drljača :sta:mislite da ima bolji efekat i kako to da kembridž valjak počupa dosta biljaka :sta:.I kembridž valjak i drljača imaju kontra-efekat na mlade biljke pšenice u proleće-To ja kažem.A vi nama po mogućnosti objasnite kako to kembridž počupa a drljača ima bolji efekat na biljke pšenice?
 
Ako mogu da se ubacim.... Za drljacu ni ja nisam siguran dal ima vise stete ili koristi od nje. Jedino ako u jesen posejes malo gusce sa namerom da ces u prolece drljati pa da onda ima nekog efekta. Ne znam al se nadam da ce se javiti neko strucniji... Kembridz valjak prilikom okretanja tj vucenja mislim da cupa psenicu svojim sastavima izmedju diskova ili kako bi vec nazvali segmente kembridza... Dok se to ne desava kod glatkog valjka jer je.... Gladak! Ovo je licno moje misljenje i ne moram biti u pravu. Ali isto tako mislim da je mozda bolje i sa kembridzima uraditi u prolece nego ne uraditi nikako.
 
Neznate dok neprobate,ja valjam pšenicu i ujesen i u proleće kembridž valjkom,i soju posle setve,ko misli da čupa,vara se,ko misli da glatki bolje uradi,vara se,bude samo na oko lepše,ali NEBITNO,ja valjam kembridžom,VI NEMOJTE,počupaće ::lose:: HEHEHE
 
Као што рече господин "синиша1979'', кобиновани ваљак (пакер, кембриџ), осим својом тежином, на земљиште (и на све што је на њему) делује и трењем које се јавља између сегмената. Према томе, велика је вероватноћа да ће и неке биљке младе пшенице, које нису добро укорењне, бити почупане. Управо због тих биљака, потребно је вршити ваљање у пролеће, да би се поништило подлубљивање. Такође и дрљање лаким тањирачама, да би се, уз претходан разлог, још извршила аерација земљишта. Тиме корен младих биљака долази у бољи контакт се земљиштем, поспешује се минерализација постојеће органске материје и спречава ''одлазак'' азота из земљишта (волатизација). Да би проверили да ли је жито добро укорењено, на пролеће кад изађете на парцелу, повуците биљку прстима. Ако се лако извлачи из земље са кореном - ваљајте, а ако вам лшће остане у руци, а корен у земљи - немојте ваљати.
Извињавам се на дугачком посту. Нећу више.
 
Mislim da je najbolje da se uradi ogled i to svako za sebe jer drugacije niko nece verovati sta procita u ovoj skatulji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh