Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta 20,00 jecam ili zito,...Jebes im ma..r upisacu fakultet,da postanem student (imam salas-ali nemam rit)

Student upalio žito !!!!! To je naslov iz novina iz 2. svetskog rata. Jel ti hoćeš da budeš neki novi VUJADIN -BANE- SEKULIĆ pa da pališ žita ?????:haha:
 
To nije losa cena.Ja bih bio zadovoljan da ja baliram po 35-40.Mada,ne znam da li cu imati kupaca,kod nas se sve manje trazi,malo stoke,a presa malo manje od traktra...
 
U mojoj okolini ima na stotine farmi pilića. Neznam dal igdje ima tolko farmi na malom prostoru . U nekoliko okolnih sela par stotina farmi po 12000 brojlera u turnusu i neznam kolko onih većih po 50ak hiljada. Tako da oni to sve potroše.
 
Brankoviću ako sam te dobro razumeo 35-40 platiš ,sam izbaliraš i odneseš.
Pa nešto računam prošle godine sam balirao nešto manje od 2 jutra za sebe i bilo 436 bala to je cc 16000 din ,pa toliko plaćam zakup:sta:
Daću ti ja dogodine sve i to u pola cene samo spremi kamion(e).
kod nas se plaćalo 15 eura po ha. Član giugia zna bolje koje su trenutne cene.

---------- Poruka napisana u 23:28 ---------- Prethodna poruka je at 23:28 ----------

Minđušar jel ta sa modus+urea?
 
Danas sam skinuo psenicu NS 40 S 2600-2800 kg po jutru vlaga od 10-13 % hektolitar 80 bogami zadnja godina pod psenicom ubuduce cu da dobro razmislim o setvi psenice.
 
San Pastore ,Prodoctore, Libe Lula.Sve su bile ove bakrene boje. Ja se malo sećam Libe lule.Kako dodjoše do nje baš me zanima?????

Imaju Genetsku kolekciju sa par stotina raznih sorti!
6tl5p1.jpg
 
Ej Mindjušar (ili neko drugi ) , nisam baš pratio kako si zeznuo stvar sa modus+urea. U čemu je problem ? U miješanju to dvoje ili uopšte primjeni uree i koja je to faza bila ? Pitam jer sam ja u jednom dijelu stavljao ureu sa zaštitom ?
 
Današnja proba, Simonida vlaga 15,5%. Rod neznam, nešto je jebuckao kombajn pa ćemo videti sutra.
 
Sutra planirali da krenemo ali je jos mekano zrno tako da jos par dana nista.
Simonida
fotografija01871.jpg

Ingenio
fotografija01881.jpg

Suba
fotografija01921.jpg

Apac i NS40
fotografija01931.jpg

Zadnje 2 slike NS40
fotografija01941.jpg

fotografija01951.jpg

Balaton i jos jednu njivu sa Apacom nisam slikao jer su bas zelene.
 
IMAM UVID U PODATKE O PRIJEMU PSENICE U FIDELINKU I MOGU VAM RECI DA UOPSTE NISU SJAJNI! Hektolitar od 80 pa do 72 a najinteresantniji mi je prinos koji se krece od 21,22, pa do 27 po lancu tako da za moj SEVERNOBACKI OKRUG mogu da kazem da je lose i da je preslikana 2010 godina. Ja moju DRAGANU cekam jos par dana,jos je jaka ali posle ovoga nisam optimista
 
Da,urea i modus,nije prinos umanjen nimalo,ali je gadno izgledalo,sva je Simonida ovršena,kod mene za svagda,ista njiva,ista tehnologija Simonide stalo 4prohoda (skinute uzglavnice po 4 prohoda) u bunker(prinos oko 35-36meteri po kj),a zakosio danas 2 prohoda CCB Ingenio bunker skoro 3/4,ista njiva,isto sve,samo ima dosta još zelenih zrna,sutra ćemo ošacovati Balaton,ali mislim da ćemo odmoriti do ponedeljka
 
pa jel moguće da je Ingenio toliko bolji od Simonide? :sta: ja imam Simonidu,na oko deluje super,sad dok neuleti kombajn,prazne priče,mada mi je Apač mnogo bolji,ista njiva sve isto,i još će Apač da ovršem sigurno 7 dana pre Simonide
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh