Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo, 180 kg NP 3-22 ujesen i 300kg KANa u proleće,sa ovom pameti jesenas sam trebao više
 
Da smo znali da će suša tako dugo trajati bacali bi svi više semena mada ja uvek bacim više za 10-15% više semena od preporuke a i kolega minđušar je u pravu što se agrotehnike tiče i njene primene.
Konkretno ja sam posejao u srbobranskom ataru jednu parcelu 7kj (kukuruzište) upaljeno ali nije lepo izgorelo(50-60% biljnih ostataka, bilo malo vlažno pa vatra samo prešla odozgo) bačeno 100kg po kj mapa i 50kg ureje po kj i to posetvospremirano dva puta i posejano 160kg ns40 po kj i povaljano, da dodam kukuruz bio pdgrnut pa se dosta lep setveni sloj formirao posle setvospremača 8-10cm.Sproleći prihranjena sa 50 kg ureje(rađena n-min analiza) pred otapanje snega i prskana protiv korova i zaštita od bolesti dva puta i insekticidom sa dodatkom rastopljene ureje prilikom prskanja po4kg pokj.Napad miševa je bio velik pa ima dosta oaza iako je trovano pet puta, po mojoj proceni jedno 0,5 kj proređeno od miševa ponaročito po rubovima parcele.Žnači nije tanjirano nego samo posetvospremirano dva puta i posejana i mogu vam reći da lepo izgleda samo da miševi nisu pravili haos, kad ovršem videću prinos pa ću ga upisati ako nekog interesuje.
 
Bez ljutnje i uvrede to sto je Milos uradio , to je premalo. Ali mozda je u pravu , moj komsija kaze da je on sigurniji kad mu para stoji u dzepu. Dok ja odkad znam za sebe uvek sam bacao pare , nekada po njivama , sada po masinama i nikad nemam ni prebijeni dinar. :ppozdrav:

Ja od dinara napravim dva ........................
 
Evo i moje psenice
DSC00436.jpg
DSC00435.jpg
 
Psenicu sam sejao na 36 kj sorte apac.Predsetveno 150 kg npk 16:16:16,prva prihrana 150 kg An-a,druga od 80 do 100 takodje an.Protiv korova prskao sa sekatorom i ubacio falkon i Mortonik.Za sada izgleda odlicno,a mutavi ce pokazati i koliko.Sto se tice analize zemljista radio sam i mogu reci da se ne pridrzavam skroz jel sam pojedine parcele analizirao u dva zavoda i razlike su drasticne u preporuci djubrenja.
 
Danas kombajn spreman za žetvu.Kako pšenica ubrzano zri,neke sorte neće dočekati jul.
Samo jednu parcelu sam prskao od bolesti ,ta je sada najbolesnija.Na mestima je zastavičar crven.
P5180020.JPG


P5180021.JPG


Apač,ne definisan,kao iuvek.Dok ne ode na vagu ništa se nezna.

P5180007.JPG


P5180008.JPG


Zabrinjava veliki deficit vlage a tempperatura preko 30.

P5180011.JPG


Balaton za sada obećava
P5180015.JPG


P5180004.JPG


Jedino pored puta je slabiji.
P5180018.JPG


I ns 40
P5180023.JPG


P5180025.JPG
 
@kiraj
To sto je pored puta slabije, malo ste bezali rasipacem djubriva ka unutrasnjosti njive :osmeh:
 
Kod nas ima pšenica sa potpuno zrelim klasom i polu belom slamom, izgleda da će žetva biti brzo.
 
To možda i nije dobro ,ali ako je sva pšenica ista onda je dobro.Često ljudi mešaju fuzariozu sa štetnicima . Ja sam danas nailazio na potpuno beo klas čak i stablo .Hteo sam da ga iščupam medjutim on je već bio odvojen.Miševi ove godine puno grizu i presecaju ,pogotovo u koncentričnim mestima.
 
I ja sam našao ponegdje na fuzarijum u malim krugovima po desetak klasova potpuno i tolko polovično bijelih . Zaštićeno 2 puta ranije i u početku cvatanja . Moguće i da je preskočeno jer nije baš pedantno prskano . Zanima me u ovoj fazi (zrno naliveno ) dali se taj fuzarijum može širiti ili je to to. (osim ako je nešto drugo ko što kaže spasoje)
 
može se širiti ,kod mene na dva puta zaštićenoj pšenici do prije tri dana nije bilo ništa a sinoć di god se okrenem bijele se klasovi a taman sam se poradovo da se pšenica malo izvukla od kiša kad ono s...anje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh