Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zašto misliš da je "riba"?.Nerazumem koliko neko mora biti glup da laže u vezi tuđe pšenice i to još da laže ljude kojima nikad nije oči video.(mislim koja korist od toga)Lepo mi čovek koji je to kosio rekao da tako nešto još nije ni video u životu a samo 20 min.posle naletim na tog gazdu i on mi to potvrdi.ZNAČI PREKO 5000 kg PO JEDNOM KATASTARSKOM JUTRU!

Zovite ove iz Instituta njih ce to zanimati sigurno,a i Zaharija,posto jos nisam cuo da toliko moze da rodi na 56 ari...To je gotovo 100 kg na ar:haha::haha: ili ti 10t/h ne znam da li je iko ikada u Srbiji imao 10t/h psenice,ako neko zna svaka mu cast i ovo ne govorim cinicno vec iskreno,svaka cast onome ko vagon zita dobije sa hektara to je cudnovato!
 
Evo slika one komšijine pšenice koja je kasno sejana.U pitanju je Arija.Koliko se da videti dosta je retka ali zato ima vlat dosta dugačku i debelu kao palac.
2rypqtv.jpg

2im3x2e.jpg

av4km8.jpg
 
Imam i ja komsiju kad seje seje 7kj,kad se kosi bude 4 kutra i frtalj.Neke godine je lupio da je imao 2.7t/kj soje jer je prvi ovrsio,kad su ostali ljudi poceli da vrse rekorderi imali 1.8t/kj onda je cutao za svoj prinos jer je video koliko se zajeb'o.
 
Velika jutra.Tako je i ovde naše jutro ima skoro 100 ari :haha: umesto 57.5 ali to nema veze kome je stalo za frtalj tamo,frtalj vamo.
 
Zovite ove iz Instituta njih ce to zanimati sigurno,a i Zaharija,posto jos nisam cuo da toliko moze da rodi na 56 ari...To je gotovo 100 kg na ar:haha::haha: ili ti 10t/h ne znam da li je iko ikada u Srbiji imao 10t/h psenice,ako neko zna svaka mu cast i ovo ne govorim cinicno vec iskreno,svaka cast onome ko vagon zita dobije sa hektara to je cudnovato!
Ako imaš vremena potraži post od člana Paorpaor.Ako me sećanje služi on je imao prinos oko 10 t/ha.
Pre par godina smo imali 4,2-4,3 t /kj ,ne znam zašto bi neko lagao i veličao prinos.
 
Od nas cena nikad nije zavisila niti će ubuduće. Zato slobodno pišite svoje prinose.Mene nije sramota mojih prinosa,a forum čitaju i meštani moga sela pa neka me demantuju ako nije tako.
 
kod nas gotova zetva,jospo neko jutro da se pabirci.uz pomoc oluje i grada prinosi su dosta nizi nego proslih godina,ocajno stanje !
hektolitar nije bio ispod 78
 
u sm na silosu je jedan zaboravio da izvaze kad je dosao,nije bilo nikog i on profurao pored vage sa fapom i odma na kip...kad je iskipovao onda je skontao sta je debil uradio!posle je bila licitacija koliko je bilo u kamionu!:haha:
 
Dok sam juce radio sebi repicu, pored mene komsije radile psenicu. Jedan je sa 5,5 kj imao 10 t, a drugi sa 5 kj po mojoj proceni oko 13 t. Znam takodje za jos jednog koji je imao oko 3t/kj i taj je za sada rekorder. Sta ocekujem kod sebe? Sa te 3t/kj bicu prezadovoljan. A sta sam radio? Evo, nekih 300 kg NPK/ ha, pa onda UREA 100kg/kj, pa onda UAN nekih 50kg/ha, pa onda opet UAN 40kg/ha, u oba puta sa UAN-om isao i Novalo. Apac je u pitanju, i mislim da iz nekog razloga nije doslo do kvalitetnog bokorenje, i da nema dobrog sklopa. Tako je kod nas.
 
Ako imaš vremena potraži post od člana Paorpaor.Ako me sećanje služi on je imao prinos oko 10 t/ha.
Pre par godina smo imali 4,2-4,3 t /kj ,ne znam zašto bi neko lagao i veličao prinos.

Lazo,verovatno pre 3 godine tada sam i ja imao sa solidnom agrotehnikom bez prskanja secam se 3,7 t/k.j ali 6-6,5t po k.j to jos nikad nisam cuo,eto sad verujem da moze...Naravno da ne mislim da ljudi lazu ali evo kod nas u J.Banatu nema prinosa ni priblizno takvih,vetar kad krene da duva od aprila do juna,osusi sve zivo i eto...pozz
 
Nije 6-6,5t nego 5200 kg/kj što je oko 9 tona po hektaru,meni stvarno nije jasno zašto ljudi baš toliko neveruju u vezi ovoga,pa 7-8-9-t/ha je standard u razvijenijim zemljama, ja lično nisam nikad imao veći prinos 3900kg/kj odnosno 6-7t/ha al to neznači da je to nemoguće i da to nije baš niko imao.
 
neznam dali lazu ali mislim da nemaju ljudi razloga lagati, ja sam 2008 i 2009 imao prosijek 4.3 tone po k.j cak mislim da je bilo i zeru jace ali nije vazno.... i nevidim zasto bi tu netko lagao inace sorta je bila srpanjka, evo jucer je covijek kod mene ovrsio 10400 kg na 2 kj sto bi bilo 52 kg po kj ja isto nebi vijerovao da ovaj sto je vrsio nije moj drug koji nezna lagati a usput znam i njivu jer je do moje i znam sto posto da je u klin 2 kj... iste te godine 2008 sam ovrsio na 4 kj u klin 18880 kg sto bi bilo47.20 kg po kj ja kad se nisam slagiro od srece, ljudi sve je moguce,, gledam i sad zita vamo kod mene i nisu na oko bas nesto a daju prinose u prosijeku 3 do 3.5 tone po kj, ja na svoje necu davati prognoze dok nebude gotovo mada zito izgleda solidno da nekazem odlicno, pa sto rekli zagorci kod nas, BUMO VIDELI kad bude gotovo......
 
Mene živo interesuje kakva je to agrotehnika za prinose 45 - 50 meteri po jutru?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh