Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jel manja riba ili ne ja danas radio usluzno istu sortu,3700 po kj,vlaga 14.8 primese 2.3 HT 79.5,usluzno i prevezao tako da znam tacno i nije lagarija.....apac 3500 po kj vlaga 16.9 HT 77.8
 
Maja kaže da Apač još mora da sačeka.
14wrs7n.jpg
 
ima malo loma jel ?
zavisi i koliki je hektar...tu je oko hektar a ono 1.2ha
najviše mi se sviđa NS 40 i ona će na jesen biti na mojim njivama,moja renesansa se nije baš proslavila ali nisam ni završio sve ,videćemo na kraju
 
Simonida 6500kg/ha vlaga 13,6 hektolitar 82,4
sejana 2.10. 300kg semena/ha, 350kg NPK 8/24/16
prihrana 300kg KAN
prskano sekatorom+folijarna prihrana 2kg murtonika
 
Riba nije ni malcice manja,sto bih lagao sve dragocenjene kolege sa foruma ja nemam od toga nista koristi.Bilo je rasprave vec oko lanca i jutra samo da vas podsetim da je lanac veca povrsina od jutra:osmeh:
 
ima malo loma jel ?
zavisi i koliki je hektar...tu je oko hektar a ono 1.2ha
najviše mi se sviđa NS 40 i ona će na jesen biti na mojim njivama,moja renesansa se nije baš proslavila ali nisam ni završio sve ,videćemo na kraju
Kod nas je NS 40S ove godine apsolutni rekorder,ja ga ove godine nažalost nisam imao al jedan drugar je preključe pokosio nešto malo jače od 2kj i vaga je pokazala 11300 kg!! Neverovatnih 5200kg po jednom kj.
 
Za sad kosen samo NS40-S i prinos se krece oko 6,9 t/Ha, hektolitar oko 80, vlaga oko 11,9 %.
Za dalje cemo da vidimo.
 
Juče sam skinuo 5kj NS 40S i dobio oko 3500kg/KJ čisto za naplatu.
Inače to je jako loša zemlja i voda je odradila svoje.Došao sam kući prezadovoljan i srećan kao malo dete.
 
Mi smo uradili naših 6kj, neto imali 126 meteri, a to je 21 meter po jutru, sorta evropa 90, bez osnovnog đubrenja sa 250kj AN-a po jutru prihrane, i bez ikakvog prskanja...
 
mozda je kao u dolovo veliki lanac ili kj :haha: nek se javi u nedelju na znanje na poklon onda ce da nam plate zito 10din dajte jos veci prinos
 
Ljudi i ja sam pozitivno iznenađen. Prinos Ns 40 4.200kg po jutru a pobede 4.000kg i to je prosek na 13 jutara
 
ne mogu da verujem.
aj' da je jedan prijavio super prinos, nego ovo sad poprima razmere epidemije.
što neko reče, ne znam ni kako ta pšenica treba da izgleda za 5t/ha.
 
Dobro ajde sa takvim rekordnim prinosima napisite slobodno i ulaganja po kj i koja je klasa zemlje.
 
Kod nas prve povrsine pokazale da je susa uzela danak a prinos se krece oko 3,5t po hektaru.To su ujedno i najgore parcele ali ko bude imao vise od 4,5t po hektaru bice kod nas rekorder.
 
Auuuu kol'ka riba,da nije na 2ha ??
Zašto misliš da je "riba"?.Nerazumem koliko neko mora biti glup da laže u vezi tuđe pšenice i to još da laže ljude kojima nikad nije oči video.(mislim koja korist od toga)Lepo mi čovek koji je to kosio rekao da tako nešto još nije ni video u životu a samo 20 min.posle naletim na tog gazdu i on mi to potvrdi.ZNAČI PREKO 5000 kg PO JEDNOM KATASTARSKOM JUTRU!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh