Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je ima posejano ali manje nego prošle godine.Pre par dana sam video jedne da seju iza sela poveću tablu :sta: šta će od toga biti ne znam.Moram se nacrtati kada (ako)budu vršili da vidim prinos.
 
Danas obisao jednu parcelu pod psenicom. Po mojoj proceni mislim da je 1,5-2kj pod vodom ::lose::
 
Danas takođe obišao nekoliko parcela.Zadovoljan sam trenutnim stanjem a posebno time što ni na jednoj nema vode :cool: .Evo par slika one komšijine pšenice sejane prošle nedelje uspeo sam da pronađem jednu čitavu deklaraciju da vidim šta su sejali,u pitanju je Arija.
6z7l36.jpg

210nk3o.jpg

2qjdqpd.jpg

A ovo je moj Arlequin odmah preko puta.
2i74cpj.jpg

2n6re3p.jpg

23jitj6.jpg
 
Jeste na prvoj slici je psenica pod vodom. Taj deo gde je voda, uglavnom je jos zaledjen, led ne puca pod mojih 90kg. Ostalo, gde nema vode, ne izgleda lose.
Sorta je Simonida, ostavljeno seme od nase psenice koja je pokosena 09.08.2010.
Datum setve je 11.10.2010.
 
Au koliko je vode...
Ja nisam isao u nas atar jer nemam psenice, ali cujem da se pojedini zale ::lose::
 
@Matić
Rodjen si za špijuna. :haha:
Arlequin dobro izgleda. Kada se planira prihrana?
Post je spojen: [time]1294594416[/time]
_________________________________________________
@kiraj
Vas i ove godine baš krenulo. Otkud ovolika voda?
 
Ma nisam ja za te stvari nego još nikada nisam video da neko seje pšenicu u januaru mesecu pa sam morao da vidim na čega liči.Neću još da prihranjujem jer ću ići sa AN-om pa ne moram tako da žurim kao sa Ureom
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@Matić
Rodjen si za špijuna. :haha:
Arlequin dobro izgleda. Kada se planira prihrana?
Post je spojen: [time]1294569216[/time]
_________________________________________________
@kiraj
Vas i ove godine baš krenulo. Otkud ovolika voda?
Posledice od viška padavina u 2010.Neznam da li je slikao parcele koje nisu mogle da se obrade.Kad smo sejali ovu parcelu ona nije imala ni malo vode , tada u nekim parcelama nije moglo da se radi zbog vode .Mogu samo da zamislim kako te parcele izgledaju.Vraća se Panonsko more. :sta:
 
kiraj je napisao(la):
Zoran Kostović je napisao(la):
@Matić
Rodjen si za špijuna. :haha:
Arlequin dobro izgleda. Kada se planira prihrana?
Post je spojen: [time]1294544016[/time]
_________________________________________________
@kiraj
Vas i ove godine baš krenulo. Otkud ovolika voda?
Posledice od viška padavina u 2010.Neznam da li je slikao parcele koje nisu mogle da se obrade.Kad smo sejali ovu parcelu ona nije imala ni malo vode , tada u nekim parcelama nije moglo da se radi zbog vode .Mogu samo da zamislim kako te parcele izgledaju.Vraća se Panonsko more. :sta:
Da li su to podzemne ili nadzemne vode :sta:
 
Neznam ni ja šta je.Najverovatnije podzemna koja je izbila na površinu.
 
evo i ja danas obisao svoje psenice i malo nahranio miseve.Psenica je posejana na tanjirano zemljiste sorta Apche semenska norma setve 120kg rastureno 150 kg 3x16 po lancu nije mnogo ali zato ce dobiti dosta azota :cao:
2mc6scy.jpg
219dt6q.jpg
1zf7975.jpg
a bice posla i za prskalicu
 
eg8ls7.jpg
.jpg[/IMG]
kvic4.jpg
prva slika je rapsodija na sojistu,druga je apac,treca je balaton
Post je spojen: [time]1295195827[/time]
_________________________________________________
eg8ls7.jpg
ovo je apac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh