Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
levo evropa 90, desno apache

http://i48.tinypic.com/2hrd4qc.jpg[/I[img][/img

[img]http://i47.tinypic.com/ogf72d.jpg[/IM[img]
 
Kod mene ljiljana ubedljivo naj bolja , nema joj ravne sve su nekako polegle nakrivljene jedino ljiljana jos dobro stoji . jesenas sam isao samo sa 160 kg semena po jutru i 100 kg, 20.20.20.npk i 110 kg ureje proletos jos u martu i jako lepo izgleda psenica .imam parcelu od dva jutra simonide jesenas uzeo u zakup pa reko malo da pojacam min djubrivo ko zna kako je radjena zemlja do tad i sad je polegla psenica .a sejao sam 180 kg semena 150kg 20.20.20. npk i prihrana sa 80 kg ureje i kasnije sa 100 kg ana po jutru i legla .drugar ima apaca 5 jutara na jednoj parceli radio je sve po preporuci ,ali mi nekako ima kratak vlat ima sklop dobar ali i apac je malo polegao .
Dali neko ima ns 40 s ja nikome je nisam sejao privatno a i u selu ako je neko ima ja neznam pa me interesuje kakva je sorta kako se do sada pokazala .
Ja Ljiljanu necu sigurno jos koju godinu menjati jer evo vec treca godina kako ostvaruje 3t po kj prosek kod mene,a imam godisnje oko 25 kj psenice, bilo je parcela i sa 2,5 t ali imao sam i blizu 4 t po kj sve zavisi od zemljista i to sve pod tanjiracu nisam za psenicu orao zadnjh 5 godina.
 
Baš me zanima šta će biti krajnji rezultat... Pretpostavljam da je ista agrotehnika primenjena kod obadve sorte....
 
Ja polažem opkladu na evropu bez obzira na trenutno stanje.Njoj je bitno da je samo ne preseče u sred nalivanja toplotni udar.A kako stvari stoje do toga će teško doći.Videćeš razliku na hektolitarskoj masi između te dve sorte ukoliko je agrotehnika bila ista.
 
jutros gledao psenicu, malo polegla,a pojavio se ovas :sta:
otkud on u semenskoj psenici, bio pre toga kukuruz?
malo polegla, ali nema leme
 
Juče sam opskao Apač protiv bolesti i dodao Murtonik. Za 7-10u dana još jedan tretman Murtonikom.
Završava cvetanje. Stanje više nego dobro, s obzirom da je sejana 17. novembra.
Leme za sada nema.
 
ja danas prskao 17 jutara od leme,dragana,rapsodija,evropa,rusija,jedino apac nisam a i u njemu polako vidim,dusa me bolela sto sam morao draganu da gazim ::namigivanje::,a visoka i nepolegnuta
avkcoz.jpg
 
oce pasti nece,tu gde sam slikao je skoro kraj njive pa ih nema toliko i deluje na slici ok,posle prskanja je prskalica bila crna kao i felge od leme,pola zastavicara su popasle a to nije dobro,trebao sam i ranije a sve mi zao bilo gaziti :udri:
 
ja sam par godina prolazio da je neprskam-a bilo je puno leme.sačekam kišu i ona je spere dole tako da nemože da radi više ili čak ispuca na kiši,uglavnom spere je dole.e sad ova godina je specifična,gledao sam kako je kiša sprala,međutim stalno dolaze nove jer ima koje se tek pare,ima ih u svim stadijumima.prošle godine sam morao prskati jer nije bilo kiše,sad za vikend najavljuju tako da neću je dirati mislim da će je ova kiša sprati skroz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Koje je najbolje sredstvo za prskanje protiv leme, a da kad se isprska bude zaštićena cena njiva u kritičnom periodu, tj da ne mora opet da se prska ako se lema povampiri? :cao:
 
Farmer II je napisao(la):
Koje je najbolje sredstvo za prskanje protiv leme, a da kad se isprska bude zaštićena cena njiva u kritičnom periodu, tj da ne mora opet da se prska ako se lema povampiri? :cao:
nema insekticida koji može da zaštiti njivu a da neprskaš ponovo.svi su kontaktni insekticidi.to zavisi od kopulacije insekata,tako da sve od njih zavisi.obično je jedno prskanje dovoljno,mada i nemora da bude.lema je inače osetljiva tako da je svaki insekticid uništi-ja sam jedne godine prskao šta god sam imao u kući do insekticida i uspelo je-osetna je
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh