Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja znam da kod mene svi zovu vlatala, pa tako i kazem, mada ako gresim hvala na ispravci :D
i da se ispravim

lepo je klasala :D
 

Evo mog Apača slikan pre sat vremena.Na nekim mestima je polegao

a ovo je Evropa,meni je trenutno do pojasa i što je zanimljivo samo na krajevima polegla.
 
sa kolko si prihrane isao na parceli sa apacem i koja ti je setvena norma bila
 
40s
nqtob9.jpg

:zli:
 
gooxxyy je napisao(la):
sa kolko si prihrane isao na parceli sa apacem i koja ti je setvena norma bila
Evo ovako.Predsetveno bačeno 150 kg 15-ice po k.j.Prihranjen sa 300 kg AN-a po k.j a setvena norma 115 kg po k.j
 
u mom ataru lema gadno dere,sisa sve redom,apac nesto malo manje a pun gas rusija rapsodija evropa renesansa ....... :udri: :udri: :udri:
 
Sutra prskam Duetom, samo ako malo prosuši...
Pšenica precvetava, nem mnogo čekanja, jer kada se prosuši ima da bude kuku lele od boleština na pšenici.
 
Rapsodija , baceno 200 kg semena, nista predsetveno, 100 Kg uree prihrana + folijarna prihrana 14-12-25 kemira
2lige4j.jpg



Rusija, 200 kg semena, 100 kg uree + 80 kg AN prihrana. predsetveno nista.
2wfqsko.jpg
 
ako kombajn ima podizace, ovrsice sve.
pre 2 godine imao sam parcelu ravnu k'o ploca a drugu bez ijednog poleglog klasa.
prinos je bio u dlaku isti.
 
moze i bez podizaca to da se pokupi kvalitetnije,podizaci pomazu ako je polegnuto u stranu u pravcu kretanja kombaja,ako je ispred ili prema kombaju onda podizaci samo otezavaju
 
elem, pojavila se pepelnica masovno. koje god zito sam pogledao, zahvaceno je u vecoj ili manjoj meri.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh