Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u delu atara gde sam danas obilazio video sam da je sva psenica mnogo niza nego prosle godine :sta:
 
Slikano danas iz kola u pokretu na Fruškoj Gori, u okolini Čortanovaca.

mvgorc.jpg
 
Bio sam juče u ataru i vidim u uvratinama na pšenici nešto što izgleda kao polomljeni/nakrivljeni vrhovi klasova. Meni se čini da se radi o stenici (ili nekom drugom insektu) koja tu siše klas i posle se taj vrčak klasa osuši, makar mi je tako nešto, (iskreno, zaboravio sam), pričao zaštitar pre nekoliko godina. Da li neko zna o čemu se tu stvarno radi?

dsc00784d.jpg


dsc00787f.jpg
 
@dukej: Vjerojatno se klas malo savio jer je vrhom zapeo u pazušku lista dok je odozdola izbijao i rasta.

Evo jedne od mojih 5 sorti žita što imam na ogledu.




Uploaded with ImageShack.us

Večeras treći puta oprskano protiv bolesti, protiv leme i treća folijarna prihrana.
 
IMT-550 je napisao(la):
Evo psenice (jednog veceg privatnika) koja je sejana 16.10. na kukuruziste sa prethodnim jednim prolazkom tanjirace i posejana sejalicom za direktnu setvu Gaspardo-Gigante 600 koja uz seme ulaze i djubrivo(MAP)trenutno nema bolje u ataru a neznam koja je sorta,mozda Apach.Od agrotehnike je trenutno za ovu godinu uradjeno samo prihranjivanje u dva navrata sa AN-om u kolicini od 300kg/ha .. :cao:
rlg5qe.jpg

21edslv.jpg

2q380o8.jpg

15qswn4.jpg
Evo jos dve,tri slike jedne iste psenice koja svaki put kad je vidim izgled bolje i naprednije.Vec polako izbacuje i klas pa mi se cini da ce da se vrsi i ranije u odnosu na proslu godinu,a i u proseku uopste,pa valjda joj se potrefila godina ( a i sve ostalo )
pa je takva mocna......... :cao: ::svaka cast:: ::namigivanje::
dnepuq.jpg

2zovzag.jpg

1z70ysi.jpg

Ja sam visok blizu dva metara tacnije 193 a ona mi je ako se dobro vidi izmedju kolena i pojasa,hmmm........ :haha:
 
Kod nas su sva žita ove godine takva.... pogodovale im vremenske prilike.... Sva žita koja imaju gazdu su do pojasa!
 
U nasem ataru ove godine rapsodija niza nego proslih,ali se zato izbokorila kao apac. Da napomenem da je isti slucaj i sa NS40-S. I jos da napomenem da su zita tek pocela da vlataju,nisu tako napredna kao na vasim slikama.
 
i moje tek počinje da vlata akomšiska koja su kasnije sijana već su uveliko vlatala,a sejao sam pobedu
 
Desno je moje žito , seme sa tavana prva reprodukcija , zaorano 200kg 3X15 po kj i prihranjeno sa 100ana i 100uree po kj
11l7ic6.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh