Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko je koristio ureu u prskalici, tj prehranu pšenice preko lista. Količina me interesuje, 20 kg ili može i više. Sme li se rastopiti u toploj vodi, da ne guši dizne. Prskao bih pšenicu sledeće nedelje protiv korova, pa bi uvrstio i malo uree, ostalo od kukuruza.
 
nikako u toploj vodi :nono:,tada to sto si rastvorio mozes da prospes,samo u hladnoj i mozes jedan dan pre,da prenoci i samo mesati,procedi kroz zensku carapu zbog dizni,bio sam na sindjentinom predavanju gde je covek rekao da se pun pogodak dobija kada se prska preko lista u fazi kad je vlat pocela da izlazi jer tada vise kultura neuzima iz zemlje djubrivo vec iz lista,a dok nevlata nema potrebe,e sad jel tacno.......a ko ce gaziti takvo zito veliko,jedino ako lema udari pa iskoristiti priliku
 
Do 30 % uree za psenicu. Teoretski znaci na 100 l vode 30 kg uree. Ako imas mrezicu na prskalici na otvoru gde sipas vodu mozes tu polako sipati ureu i vodu zajedno. Istopi se za cas. Tako sam radio pre par dana kad smo prskali sa sekatorom.
 
Lep je Apach a videcemo kakva ce mu cena biti,sve mi mirisi na to da ce otici kao stocna hrana po bagatelnoj ceni :udri:
 
Bogami danas je Zarko Galetin govorio o ne kvalitetnoj psenici. Cinimi se da uvode na mala vrata nesto oko kvaliteta.
 
Sad filozofiraju,a kada je nema onda se uvozi ono sto ostane od metlanja ambara i to po paprenoj ceni.... ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
Ovako izgleda danas...

katakombacom.jpg
 
Evo psenice (jednog veceg privatnika) koja je sejana 16.10. na kukuruziste sa prethodnim jednim prolazkom tanjirace i posejana sejalicom za direktnu setvu Gaspardo-Gigante 600 koja uz seme ulaze i djubrivo(MAP)trenutno nema bolje u ataru a neznam koja je sorta,mozda Apach.Od agrotehnike je trenutno za ovu godinu uradjeno samo prihranjivanje u dva navrata sa AN-om u kolicini od 300kg/ha .. :cao:
rlg5qe.jpg

21edslv.jpg

2q380o8.jpg

15qswn4.jpg
 
kvalitet je jedna stvar, a cena druga, ja imao pšenicu sa energijom više od 100 i nisam uspeo prodat po većoj ceni od 12.10din :udri:
 
paorpaor je napisao(la):
Bogami danas je Zarko Galetin govorio o ne kvalitetnoj psenici. Cinimi se da uvode na mala vrata nesto oko kvaliteta.
vratite se u temu psenica 2008/09 na strane 35 i 36 i procitajte sta smo tada pisali a sta nam se jos tada spremalo. u evropi se odavno placa po kvalitetu robe.
 
kvalitet i cena treba da su povezani. zna se sta je JUS kvalitet 13% vlaga, hektolitar 76, 2% primese. i ja sam isto kao i ti nezadovoljan predao sam psenicu sa 12% vlage i 84 hektolitrom i 1,6 primese a placena je isto kao i mome komsiji sa 17% vlage, 73 hektolitrom i 2% necistoce.
 
Znam ja sta se sprema,samo jel narod spreman na to. I da ne bude kao sa sojom da nasa NO GMO vredi isto koliko i GMO.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh