Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako da ja sa pet jutara stvorim minimalno 20 tona? :sta:

Sve je to zamazivanje očiju! ::lose::
 
ma sve je to nista mala kolicina 65000t treba sledece godine njive prskati totalom nista da se ne sadi pa neka uvoze ako imaju sa cime da plate :zli: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: pa dokle seljak da ide u gubitak uvek nesto ili svinje psenica kukuruz repa sada i maline vise zarade mlinari mlekare hladnjace...
 
Ministarstvo za trgovinu :udri: :udri: :udri: To je onaj isti milosavljevic sto nam je unistio svinjarstvo i mlekarstvo! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
mityoo je napisao(la):
Ministarstvo za trgovinu :udri: :udri: :udri: To je onaj isti milosavljevic sto nam je unistio svinjarstvo i mlekarstvo! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
Ja ne bih pominjao imena, verovatno i on, kao i ovaj sadasnji ministar poljoprivrede su samo figure i rade po nalogu tajkuna i ostalih sivih likova koji drmaju ovom drzavom. Sad, pitanje je zasto su se upleli u to, mozda pohlepa i gramzivbost, ne verujem da su u pitanju neke casne i postene namere.
 
sanbo4 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ministarstvo za trgovinu :udri: :udri: :udri: To je onaj isti milosavljevic sto nam je unistio svinjarstvo i mlekarstvo! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
Ja ne bih pominjao imena, verovatno i on, kao i ovaj sadasnji ministar poljoprivrede su samo figure i rade po nalogu tajkuna i ostalih sivih likova koji drmaju ovom drzavom. Sad, pitanje je zasto su se upleli u to, mozda pohlepa i gramzivbost, ne verujem da su u pitanju neke casne i postene namere.

Pa ako je tako, to je razlog više da im se pomenu imena!
 
Ma zabole me cosak zasto su oni upleteni u te"rabote"!! Ako jer ministar, zna se sta mu je zadatak a ne da se uplice u kojekakve "RABOTE"! A da radi sto mu je posao nebi bio prozivan!!!

Edit by Branko: nastavak prepiske o protestu u Pančevu je prebačen u Caffe - ko je raspoložen za akciju.
 
danas vrsio zito ns40s prinos 4840kg ali je malo jace od jutra(ja izgleda odorao malo od dede :haha:)
ali ne bi smelo biti manje od 4,5t/kj vlaga 14,9 hektolitar 74,4 ta parcela djubrena sa 100kg 3x15 + 190 kg ureje predusev bila ambrozija djubrena sa 200kg 8:16:24 + 100kg 8:24:16 + 80kg ureja
sada na ovaj prinos ne zalim sto sam dao 60e za 150kg semena posebno sto ljudi oce od mene da kupe seme kombajner sto mi radio reko da mu ostavim 400kg za cenu sam mu rekao duplo od merkantilne a komsija mi vec doneo 300kg jecma za 150kg zita steta sto sam samo 2t ostavio ako ovako bude islo bice super jos imam dva druga njima cu dati po 150 kg i ostalikad cuju otice to :D a sto se tice mlina gde sam predao sad i oni poceli da naplacuju susenje preko 15%vlage a nikad dosad to nisu radili moraju oni oderati kozu sa ledja pa to ti je :zli:
 
nabavljeno negde u nekom selu izmedju SM i sabca
nisam rekao da je bilo primesa 2,7% samo neznam gde su ih nasli kad se pogleda u prikolicu jedva se vidi koja slamcica znaci da je vetar bio jak ko zna kolko je zita izletelo
 
Jedno pitanje za iskusnije , štaje bolje prodati pšenicu odmah i uzeti pare ili ostaviti na čuvanju pa sačekati malo??
 
jhona DERU je napisao(la):
Jedno pitanje za iskusnije , štaje bolje prodati pšenicu odmah i uzeti pare ili ostaviti na čuvanju pa sačekati malo??
e nes dobiti odgovor :haha: :haha: ::namigivanje::
pretprosle godine odma otkupljivali za 16 a zimi za 22,a lane isto odma po 16 a svi ostavili na skladistenje i kasnije pala na 11 :cao:
 
jhona DERU je napisao(la):
Jedno pitanje za iskusnije , štaje bolje prodati pšenicu odmah i uzeti pare ili ostaviti na čuvanju pa sačekati malo??
ja mislim da od ovoga nize ne moze i da ce za mesec dva porasti malo a u zimu ce biti valjda kako treba. meni ne trebaju jos pare pa cu cekati a inace kad neznam sta da radim onda pola pola pa kako mi bude
:ppozdrav:
ja danas vrsio sorta pesma prinos 4,2t/ha vlaga 15,7% primese 4% hektolitar 76,1 djubreno sa 400kg/h 3x15 + 150kg urea. nisam hteo da im predam nego cu dan dva ostaviti u prikolici da vlaga padne ispod 15% a ako budem morao istovaricu imam gde samo moram nositi na sprat a za sada me mrzi nek prenoci u prikolici
 
pokosio i ja moju Rapsodiju,
više nego zadovoljan sam sa prinosom,
9020kg na 3 kj, s tim što je pola bilo očajno a pola odlično pa ispao dobar prosek
vlaga 14% hektolitar 75...
 
Ja sam pokosio moju renesansu, prinosom sam prezadovoljan...3.3 t/kj.S obzirom da je proletros dobila samo 100kg ureje/kj ali je predusev bila soja i ritska zemlja pa je valjda i veci prinos zbog toga.
 
svaka cast rastislave ti si cak imao i veci prinos nego ja?a jesi li dao npk i ureju od 150kg ili ne?
ja cu probati sledece godine posejati rapsodiju i videcu kolko ce rapsodija da rodi jer svi kaze da rodi najbolje :ppozdrav:
ovde u nasem ataru je vise od polovina zita ovrseno i jos za 3 4 dana zetva ce biti zavrsena,samo da sutra nepadne kisa :nono: :kisa: i zetva se nastavlja :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh