Orezivanje voća

Modifikovano vreteno :osmeh:
Zajebe se konj, a ne magarac.. ko me nagovorio ? Strucnjak do strucnjaka , sto vise slusam sve manje znam .. salu na stranu , sta je tu je, ako imate neki savet za trenutno stanje , napisite, da menjam medjureni razmak sad ne mogu, jedino da ubacim po jednu na dunji izmedju ovih na sejancu :osmeh:
Sadnice su uglavnom bile bez prevremenih grana, a koje klasa? pa valjda prve , sve u rasadnicima je prva klasa
Baš to ti i jedino rješenje,ja imam 2 reda na 75 cm i funkcionira jako dobro podloga dunja sorta avranuška.
Tako sam i između jabuka podloga mm106 2.4 metra ubacio m9 između treba mi više jabuka a ujedno sam promjenio uzgojni oblik sa usmjerenog u vitko vreteno postupno kroz 3-4 godine.
 
Voćar amater, što tebe lepo neko ne snimi u video formatu kako pričaš i postavi na jutjub? :D
 
Mozda je bolje da nista i ne pricam. Izgleda da samo nerviram ljude.
Nemoj tako,ipak je ovo forum i neki puta niti savjetodavna služba ti ne da odgovarajuće odgovore,jer to samo možeś naći na forumu.
Tu smo da jedni drugima damo prijedlog savjet kritiku,a na samom pojedincu je da to prihvati ili ne.
Zato samo nastavi,nadam se da će jednog dana pridružiti nam se @bećarina koji je isto tata-mata za voćarstvo.
Lp.
 
Stvarno taj( ili ta) Bećarina pusta se ne javlja...a vidim zahvaljuje se...prati iz prikrajka...
 
spijunira :osmeh:
Inace pricao sam sa Vocarom Amater (nick mu nikako ne stoji) covek ne moze do kompjutera tako da poruke cuka na mobilnom telefonu, a preko dana je po vocnjacima, tako da lagano sa kritikama da ga ne oteramo - stekao sam utisak da covek uopste nije skrt na informacijama
 
Nesto tumarah po netu i naleteh na ovo.

To je prava stvar, al malo ko je primenjuje!

- - - - - - - - - -

Imam junsku ljepoticu na sijancu.
Svaka sorta se da obuzdati i uvesti u pristojnu rodnost pravilnom pomotehnikom i ishranom. Samo je ptrebno utrositi odredjenu kolicinu rada na sadnici. A kad izracunam cijenu 2,5 kg Regalisa po hektaru, cak mi dodje jeftinije da to uradim nego da prscem.
Umalo zaboravih. Imam i bonitu na sijancu. Vjeruj mi, i jedna i druga su "gore" od drustvenke i pastorcice.

Meni je isto malo čudno da te jeftinije izađe da uradiš rezidbu tek u junu, umesto da opališ regalis i mnogo problema rešiš.
Činjenica da je regalis skup, ali s obzirom kakve efekte ima mislim da je isplativ!
Koliko stabala kruške imaš, kad sve to postigneš ošišati?
 
To je prava stvar, al malo ko je primenjuje!

- - - - - - - - - -



Meni je isto malo čudno da te jeftinije izađe da uradiš rezidbu tek u junu, umesto da opališ regalis i mnogo problema rešiš.
Činjenica da je regalis skup, ali s obzirom kakve efekte ima mislim da je isplativ!
Koliko stabala kruške imaš, kad sve to postigneš ošišati?

Sa dva pomocnika odrzavam oko 55-60 000 stabala. Izmedju 45 i 50 hekara. Ja imam samo 1 hektar.
 
Svaka čast!
Kao i drugi, iskoristiću priliku da kažem da ti je zasad baš dobar, s obzirom da nemaš naslon (a čini mi se i sistem za navodnjavanje). Moje ideje i preporuke su dosta slične tvojima, s obzirom da obojica težimo dobrom rodu, umerenoj bujnosti. Biće prilike i da se upoznamo!
 
šta se radi sa onim traktorom što pruža onu jednu brazdu u dubinu pored vocki ? jel da se obezbijedi dodatno navodnjavanje od kišnice ili
 
Što se tiče rezanja korena jedni tvrde da se smanjuje bujnost a drugi da se povećava,obrazlozenje slično kao kod oštre rezidbe nadzemnog dela. ja sam napravio nož za rezanje pre 4 godine i radio sam trešnju dubina rada je bila 65 cm a udaljenost od stabla 70 cm s tim što moj nož neide nakoso ka stablu već vertikalno u dubinu. Utisci su da ništa nisam postigao moje trešnje su i dalje bujne a na koltu su,razlika u debljini podloge i stabla je skoro duplo.
 
Ljudi manite se rezanja trešnjinog korena, navući ćete ili rak korena ili bakterioze.
 
Nazad
Vrh