Orezivanje voća

Uslikaj nekoliko stabala pa da vidimo šta bi se dalo uraditi. :ppozdrav:
 
Voć@r, lično se nisam upoznao sa dr. Kotarom, ali koliko sam priča slušao o njemu i još uvijek slušam o njegovim teorijama, kao da ga znam. Svi ovdje kažu da napravi revoluciju u voćnjacima, u pozitivnom smislu.

Evo prenosim sa jednog portala
Obavještavamo sve, da je prof.dr. Franc Kotar, u ranim jutarnjim satima, u četvrtak 16. 2. 2012. je preminuo.​


Oni koji su imali priliku da ga upoznaju i da sarađuju sa njim znali su koliko je znanja i stručnosti imao i mogao da podijeli.​
 
Radovi u vocnjaku...

Da li ste poceli rezidbu voca i jel ok da se sada krene iako moze biti ,mrazeva? :sta:
 
Ja sam orezao č. ljepoticu u januaru, a nastaviću ostalo orezivati vjerovatno već od ovog vikenda. Ne mogu da kalkulišem sa mrazevima pošto ima dosta voća da se orezuje.
 
Pa sve zavisi dal su brzi i dal im dajes hranu.npr kod mene 200 stabala starih 15god srednje zapustenih, komsija je zavrsio za dan ali pritom su radila dvojica.dao im je po 30 eura cisto bez hrane,tako da su to cene 25,30 eura, bio on fakultetski obrazovan il ne ako zna zna.takodje treba znati da li su ti ljudi sposobni za rezanje jer svako je danas "EKSPERT".npr. ovi ljudi sto su kod mog komsije rezali imaju 3Ha pod sljivom,znaju kako dise...cim je pogledaju.



A SAD MI KAZITE>>ZNACI BOLJE DA SACEKAM SA REZANJEM JOS MALO....?jer nemam mnogo pa cu stici
 
jelnik, gdje nađe da je doručak baš 4,70 eura? :)

YTIRDI, zavisi kakvi su rezači, jesu li osposobljeni, kolika je ekipa (broj radnika) i šta se reže. Cijena tu varira.

Ja sam ušao u voćnjak, a snijeg za vrh čizama, tako da rezidbu odlažem bar još do idućeg vikenda. Ne isplati se još boriti i sa snijegom.
 
Kod nas je dnevnica rezača od 25€ i 35€. Još ako je voćnjak daleko, imaju troškovi i goriva. Radilo se ove sedmice, od srijede smo bili na terenu.
 
Богами, на више места сам видео резање јабуке и брескве (неке сорте бресака измрзле). Очекује се интензивирање од понедељка.
 
Nebi trebalo da bude, osim u varijanti da oštrije režeš pa mraz umanji prinos od potencijala koji ostaviš.
 
Ja cu kajsije orezivati oko 15 marta,do tada ce se videti steta pa sa tim ide i nacin orezivanja.Covek koji mi orezuje kaze da su stete na breskvama,kajsijama i ostalim kostunjavim vockama od 50 do 80%(u Vojvodini)
 
Ja se ne bih frljao nikad sa tako velikim procentima...bilo je i jačih zima pa smo brali kajsija puno drvo i to nikad orezane...
 
ja danas skinio par grana i stavio u kucu u vodu da vidim sta ce se desiti... odlozio i ja rezanje sigurno za 2 nedelje
 
Nazad
Vrh