Oranje

Još kako I u ravnici ima erozije tla, vetrom naravno, samo ne mora se od toga braniti zabranom oranja, pa za to postoje vetrozaštitni pojasevi, koji su kod nas postojali za vreme marije terezije, al eto sad ih više nema, jer sve što može da gori izgorelo, sve što je moglo da se uzore uzorano je....

Samo da imate potpunu sliku.
Prošle godine nije imao tko objasniti pa se generalno primjenjivalo na sve iako nije trebalo nego samo na terene većeg nagiba od 8 %.
 
Jedan deo paprika,drugi korov pa kukuruz..sve u svemu nije lose ispalo..gazda je zadovoljan..
8667663c877209ab0763e242436d9950.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pozdrav narode... Moze neki klip ili objasnjenje o štelovanju pluga? U pitanju je leskovacki na pomeranje, muci me u pm 😄
Traktor navlaci u desnu stranu i otkunuo mi desnu utegu na polugama
 
Ako navlaci na desnu stranu mogao je otkinuti levu utegu a desnu ripnu na primer.

Da li ti vuce u orano ili neorano?
 
Gresis Bojane,ako baca traktor u desno onda ga baca u orano I desna poluga trpi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Amper, ako misliš na onaj mali dvobrazni na smicanje za 539 e to je muka.Meni ide nekako solidno, gornja ručka je skoro na vrhu, možda jedan zubac do vrha. Topling odvrnut za 2 prsta , a poluge skroz popuštene i dosta korektno ore. Idem u oranje kad mnogi drugi ne mogu, na dubinu od 25-26 cm i širina zahvata od 45-50 cm. Ako sam pomogao, lepo od mene.
 
Amper, ako misliš na onaj mali dvobrazni na smicanje za 539 e to je muka.Meni ide nekako solidno, gornja ručka je skoro na vrhu, možda jedan zubac do vrha. Topling odvrnut za 2 prsta , a poluge skroz popuštene i dosta korektno ore. Idem u oranje kad mnogi drugi ne mogu, na dubinu od 25-26 cm i širina zahvata od 45-50 cm. Ako sam pomogao, lepo od mene.
Da,mali na pomeranje,moze da se pomeri skroz na levu stranu i da se skroz pridje do kraja njive
 
kod tog pluga mogu biti problem i one rupe sa bolcnama, ako su se ruppe proširile a bolcne pojele eto ti ne željenog lufta.
 
Taj plug mora da se fiksira, na onim bolcnama ne valja da bude.
Lepo je zamisljeno da moze odorati medju i tako to al' u praksi je malo drugacije.
Stric ga ima, zeza ga bas, eno juce isao u komsiluk i uzeo od komsije imt 755 jer sa ovim ne moze da radi, bas ima lufta. Reci cu mu da donese pa da resimo to, mora orati samo da puca.
Jedino mi se ne svidja previse je lak, u suvo nece nikako!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moram resiti luft pa da vidim sta se desava dalje...nemam ja veliku povrsinu,hektar dva oranja, i onda nemam racun da kupujem imt plug, dobri jesu koristio sam komsijin ali poskupi su
 
Ja sam imao taj plug, kad je meko ore korektno cak lepse prevrne zemlju od imt, teze se vuce od imt 755 i malo je potezi za stelovanje. Jednom recju kad sam kupio 755 niski preporodio se.
 
Nazad
Vrh