Oranje

Počeo danas sa oranjem.Ovaj me plug pošteo namučio u štelovanju i sad nije to kako treba da pustiš volan da sam ide traktor u brazdi ali mnogo bolje nego sa pocetka oranja.
e68d92ca450ddc7b2e845d1f983ec294.jpg
c0b6f9e6b9e823460f688093e34794f7.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Čeko kišu,još mi se tu neki poslovi nagomilali bolje da sam po suvom i lepom vremenu prevrćao.
 
Ta druga brazda je bila zavrnuta sa unutrasnje strane pluga i pravila bregove nije imao jednak zahvat plug sad sam ga sredio da ima jednak zahvat i neide u zabrazd ko sa početka oranja.Plug nije moj pozajmljen je i sav je raštelovan
 
Сојина слама је сад црна и трула буквално је ломи земља док је подиже даска не да је заорем него заправо трула је...сад у Децембру али пре месец ипо два није било шансе.....
 
Nemam sečku na kombajnu tako da mi sojina slama ostane u otkosima. Posle žetve predjem sa rotacionim rastresačem za seno. Inače kad je dobra soja i ako ostane u otkosima bude gadno kad se ore.
 
Da li plug moze ici u zabrazdu ako prva brazda malo manje hvata,naravno ako se ore izrazito teska zemlja i jel ima neko IMT 757.20 da mi kazena koliko je cm pomeren plug tj. sa leve strane koliko je cm izvucena osovina pa da uporedim sa mojim plugom jer nikako da se resim kose vuce i jako teskog oranja
 
Nije svaki traktor isti, zavisi od raspona izmedju tockova...najbolje ti je uzeti metar dok je u brazdi i premeriti od tocka do spica raonika da ima isto kao i druga brazda(od plaza prve do spica druge brazde) sto je u tvom slucaju po 35cm..i gledaj da ti je plug ravan i horizontalno i vertikalno i nema greske, i po pravilu toplink bi trebao ici po sredini traktora, da ne ide ni levo ni desno
 
Nemam sečku na kombajnu tako da mi sojina slama ostane u otkosima. Posle žetve predjem sa rotacionim rastresačem za seno. Inače kad je dobra soja i ako ostane u otkosima bude gadno kad se ore.
Ja u tom slucaju, kada plug naidje na veliku masu od kombajna, ako nesto preskoci i vecu kolicinu izbaci na povrsinu, rucno ubacim u brazdu gde gazi tocak. I dok sidjem, neku vecu masu uguram nogom u "rupu" i gotova stvar. Lako je nama sa malo zemlje :)
 
Nije svaki traktor isti, zavisi od raspona izmedju tockova...najbolje ti je uzeti metar dok je u brazdi i premeriti od tocka do spica raonika da ima isto kao i druga brazda(od plaza prve do spica druge brazde) sto je u tvom slucaju po 35cm..i gledaj da ti je plug ravan i horizontalno i vertikalno i nema greske, i po pravilu toplink bi trebao ici po sredini traktora, da ne ide ni levo ni desno
traktor je 577 DV
 
Imas par poruka unazad slike mog oranja a plug sam stelovao kao sto je Marko objasnio u temi Stelovanje pluga.
Ako radis po koracima sve sto je napisao mora da bude sve uredu.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja u tom slucaju, kada plug naidje na veliku masu od kombajna, ako nesto preskoci i vecu kolicinu izbaci na povrsinu, rucno ubacim u brazdu gde gazi tocak. I dok sidjem, neku vecu masu uguram nogom u "rupu" i gotova stvar. Lako je nama sa malo zemlje :)
Dobra ideja. Moram naći nekog da ide za mnom i da gura nogama...

Inače juče se oralo extra. Sad je taman dovoljno nakislo da ide lepo. Danas pauza sa oranjem zbog nekih važnih poslova u Bečkereku, a sutra popodne nastavak.
 
Nazad
Vrh