Oranje

Odg: Oranje....

Ja moram da zavrsim posto imam posle i ispite od one nedelje tako da kako bude valjda ce da bude neki jaci mraz preko zime da izmrzne ja vise ni ne mogu da teram prvom brzom nego idem trecom sporom i izvaljuju se grudve kako su bile posle branja krenule kise em tvrdo plus su terali preko njiva tako da je katastrofa :zli:
 
Odg: Oranje....

mityoo je napisao(la):
steve73 je napisao(la):
poslepodne probao oranje ursus 160konja , plug vogel noot 4 brazde, ali kukuruz samo sa tri brazde.A naftu guta nenormalno
Ko to ima u Molu ursusa 169 ks? Gde si to orao da nemožes da vučeš 4 brazde?
Ono jes' vlažnije od optimalnog ali fiat 120 ks vuče 4 brazde V&N a ti sa 160 ks nemožeš?
Sta je tu cudno kod nas sam juce video ursus 160ks dve brazde plug :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Mityoo reci mi ko ima u tvom komsiluku 577.ja znam jednog ko ima 585 dva komada i vuce sa njim 3 brazdni leopard.znas onog bez kabine,izvini ako gresim :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

ako ne bude kise sutra ujutru picim,imam jos oko 10 jutara.od cetvrtka pa do ponedeljka najavili sneg.tako da ne valja :sta:
 
Odg: Oranje....

mityoo komso istina je!

Ursus (samo) 160 konja jako slican kakav ima Gömöri Imre iz Ade sa plasticnom haubom, nisi ga video jer samo od skoro je nas, nikako nije mogao da vuce 4 brazde.A oranje pod znacima navoda, jer meni ni ne lici na to, gore izgleda nego ritsko zemjiste mozes da vidis na starom puto kad ides iz ade u mol, prosle godine bio Pioneer ogledno polje, a sad postala sramota ::lose::
 
Odg: Oranje....

kanalas robert je napisao(la):
Mityoo reci mi ko ima u tvom komsiluku 577.ja znam jednog ko ima 585 dva komada i vuce sa njim 3 brazdni leopard.znas onog bez kabine,izvini ako gresim :ppozdrav:
Jeste ti misliš na tereka... to je stvarno 585, a ima 577(ako se nevaram) malo višlje u ulici kod šojmošija....
 
Odg: Oranje....

Nasa zadruga je imala ZTS-a 16245 i nekada su orali ne bas teske zemlje sa 3x35 V&N ravnjakom.
U Temerinu sam x puta video istog takvog ZTS-a da ore sa 3-brazdnim obrtacem cak stavise sam ga video i u oranju posto nam se atari granice. Ja sam tada orao normalno sa 2 brazde 1. brzom sa 577 a on nista brze od mene sa te 3 brazde.

U Curugu ima 2 ZTS-a i oba vuku stalno 3 brazde V&N ravnjaka a zasto je to tako, i dalje mi nije jasno...
 
Odg: Oranje....

miroslav k je napisao(la):
i meni to bas nije jasno ti veliki zetori, nekada su ih imali na imanju Irmovo, mislim da su bili ursusi od 160 ks. a kazu da subili prilicno veliki potrosaci naspram ucinka
Ili samo nisu znali da ih upregnu... Ljudi ja sa 90-tkom ursusom vučem 3x14"!! 160-tka se igra sa 4x35 pa neznam kakvi da su uslovi!
 
Odg: Oranje....

I kod nas ima jedan Ursus 902B ako se ne varam i vuce 3x14. Eto, i ja sam u ovoj godini vukao 3x14...
Mozda nije merodavno sto tako poredimo jer pitanje je npr. koliko tom ZTS-u treba snage da samog sebe pokrene?
Bio sam kod coveka koji ima Rakovicu 135 turbo sa originalnim motorom i Ursusa 160KS trobrzinca i kaze da mu Rajka ide bolje od tog Ursusa u svim operacijama..
 
Odg: Oranje....

mityoo komso!

samo jedna malecka primedba jesi li probao da ores u zadnja par dana ? Jer ako sad nisi pa probaj pa ces videti!Bice jako interesantno. A ono da u Utrinama rusi vuku po tri brazde i IMT 577 isto sa tri brazde ide.E sad brate da ih vidis........ niko ni traktor sad nece da pali a kamoli da proba oranje!
 
Odg: Oranje....

Ček sutra kad smrzne, onda izađi u atar pa da vidiš šta će ih biti...
 
Odg: Oranje....

Danas je kod mene dosta ljudi oralo :D svratio sam kod jednog , Zetor 7011 i plug 756 ide ehtra , cak i bolje nego jesenas , i jos ga cujem da ore
 
Odg: Oranje....

Moj stari danas u 6 ujutro otisao orati, jer sam ja bolestan vec neko vrijeme i ne mogu, a niej nam vise za cekati. Sve strnjaci ljetos plitko poorani i podrljani kad su se prosusili i kaze on da 549 ide po preorici samo tako 1. direktnom, na dubinu koju sam ja namjestio, znaci 25-28cm sto je jako dobar rezultat... danas je prijepodne skino oko 2.5 jutra i sutra ide opet i prekosutra bi moglo biti zavrseno ;)
 
Odg: Oranje....

Ja sad stigao sa oranja izorao 7.5 kj a u povratku do kuce 10 puta mu isterao vazduh iz pumpe, da li nema vise goriva? Ili sta bi moglo biti... da popijem kafu i idem da sipam gorivo...
 
Odg: Oranje....

Danas orali drzavnu zemlju, islo lepo do 15 h, kisa zagovnila.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xc5VcOKJ5F8[/youtube]
 
Nazad
Vrh