Oranje

Odg: Oranje....

Kod nas je mrazonja udario ali mislim da nije dovoljno jer je povrsina 'kao' malo stvrdnuta a ispod povrsine blato koje ce se sigurno lepiti. Ja odoh sutra uvece da orem ako opet stegne.
 
Odg: Oranje....

Probam sinoć da upalim traktor, neće, akumulatori izdali. Prebacim iz Rakovice 2x66Ah u IMt-a i opet neće, ne može da zavrti dovoljno. Al' Rakovica je paljena dosta puta u poslednjih nekoliko dana, a nikad nije radila duže da se dopune akumulatori pa računam da su prazni. Spojim zato sva četiri i IMT upali. Mislim, ako celu noć ostavim punjač na ova dva što sam stavio u IMT upaliće ujutro i na oranje. Jutros poranio, kad ono cvrc, opet neće. Spojim ponovo sva četiri i neće. Jednostavno ne može da zavrti dovoljno. A zemlja smrzla, taman super za oranje. :zli:

Post je spojen: [time]1291530486[/time]
_________________________________________________
@ Bubu

Sutra naveče neće biti mraza, moguća je čak i kišica neka. Mraza će biti još samo noćas pa posle toplo do četvrtka naveče kad je moguć i sneg. Poslednje prognoze govore da će i za vikend padati sneg.
 
Odg: Oranje....

ja sam jutros orao otisao tamo oko 4 kasnije kad je svanulo nas momacki kod nas stegnulo nece bas na ovratinama dole ali bilo je jos i dobro
 
Odg: Oranje....

Sad sam se vratio-bio da obrazdim,da nocas ne moram da se mucim,da izvlacím pravac...ovo sto sam radio,lepo ide i bez mraza. ima proklizavanja,ali ne mnogo. nocas oko 9-10 na posao :-D
 
Odg: Oranje....

IMT-550 je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Lepa fiskultura jutros.Taman popalim traktore da krenu da oru kad se jedan ugasi pun vodeee :zli: :zli: :zli: :zli:
Kako se to desilo........ :udri:

Ne znam ni ja kako se desilo? Sipao 3000lit sa pumpe u burad ona sad stoje na prikolici i iz njih sipamo u oba rusa i jutros jedan pun vode pa zajebao filter celo pre podne sam se jebavao sreća pa sam bušio filter pa je išao normalno jedno 3sata.Sad ima nov filter i jedan u rezervi. ::namigivanje:: A još je žalosnije što je taj traktor i ostao bez goriva osušio rezervoar do poslednje litre i odkud ta vodurina NEZNAM.
Mogu samo još da dodam da se oralo kao puter i još smo bili na jednoj parceli gde je polovina bila niža kao dolja i voda je stajala između vrsta ali se za neočekivati lepo oralo :cao:
 
Odg: Oranje....

e zbog ovakvih stvari sam prestao da kupujem gorivo na benzinskim pumpama. Letos sam zadnji put kupio D2 u rezervoar od 1000 litara i zadnjih 30-40 litara sam morao da bacim. Da ne poveruje covek sta je sve bilo unutra, bukvalno BLATO.

Sad sipam u sve traktore eurodizel sto mi donose iz rafinerije i miran sam sto se filtera tice.
 
Odg: Oranje....

Zdravo svima! Citam vase preporuke oko oranja pa me cudi kako mozete ista da radite po njivama. Kod mene u selu ma nista ne moze raditi vec nedelju dana.Gledamo vremenske prognoze i grickamo nokte.

Kisa je padala nenormalno zadnja pet dana preko 40mm po kvadratu.
 
Odg: Oranje....

kod nas je dobro vec smrzlo...medjutim jos niko nije izasao,bar pored kuce niko nije prosao.
 
Odg: Oranje....

odoh ja onda malo da odspavam pa na oranje.
Kiš a da ti ne zaobilaze kuću da ti ne prave zazubice? :cao:
 
Nazad
Vrh