Oranje

Odg: Oranje....

Ja danas svečano završio oranje,otkačio plug,oprao traktor i garažirao ih.Bilo je naopako teško oranje jer sam orao kukuruzovinište koje je Burgon ugazio samo tako.Potrošnja krokodilska ali šta je tu je uradilo se i gotovo.
 
Odg: Oranje....

sad sam i ja stigao kuci,odradio od 8 do 19h oko 8kj,za sutra mi ostalo 3kj i zavrseno oranje.pa bogami bilo je malo proklizavanje ali bitno je da se radi :D ostavio sam za kraj tecinu zemlju 5 kj,i ajd reko da obidjem koji krug,evo fotke pa ce te videti kako je bilo lepo :zli: :zli: :zli:
ejvkvs.jpg

33vlw7s.jpg

2rges10.jpg

2ez4mye.jpg

23ib0yd.jpg

1h9e34.jpg


Post je spojen: [time]1291808711[/time]
_________________________________________________
Boki-Vl je napisao(la):
Ja sad stigao sa oranja izorao 7.5 kj a u povratku do kuce 10 puta mu isterao vazduh iz pumpe, da li nema vise goriva? Ili sta bi moglo biti... da popijem kafu i idem da sipam gorivo...
to se i meni desavalo,crevo koje ode od rezervoara do filtera(staloznika)zacepilo se,i to tavno ha holenderu.kad god sam izluftirao traktor radio 10,15 min i opet luftiranje,kad skino crevo sa staloznika imao sam sta videti :udri:
Post je spojen: [time]1291835048[/time]
_________________________________________________
mene pitas?sve zavisi,sa dve brazde 5-om,6-om,sa tri brazde 4-tom ako je laka zemlja onda 5 -om,ovo sam 5-om radio,dosta laka zemlja.
 
Odg: Oranje....

Lala iz Banata je napisao(la):
Danas orali drzavnu zemlju, islo lepo do 15 h, kisa zagovnila.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xc5VcOKJ5F8[/youtube]
Laki,pa nije lose oranje.Neznam kad si pazario ovaj plug?Sto nisi uzeo sa resetkastim daskama? ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Ma nije problem što u njivi leži voda već što tone kao sam đavo.Malo fali da ostanem zaglavljen.Odustao sam i čekam mrazeve pa ću probati.
 
Odg: Oranje....

miroslav k je napisao(la):
@ lala iz banata
jer to brzina od 8 km sa proklizavanjem ili bez?

Da bi merio stvarnu brzinu (dakle sa uračunatim proklizavanjem), tarktor bi morao da ima radar. Osim kod onih jako skupih tarktora radari se ne nalaze kao opcija za merenje brzine u traktorima. Obično se uzimaju signali sa nekog rotirajućeg dela u traktoru (menjač, poluosovine...) i preko njih računa i prikazuje brzina, a ona ne mora biti ni blizu stvarne (u zavisnosti od proklizavanja). Donekle se tačno pokazivanje brzine može postići postavljanjem senzora na svaku poluosovinu pa onda procesor prema signalima sa oba točka računa i prikazuje brzinu (npr. jedan točak šlajfuje i okreće se brzo a drugi polako, pa se onda signali sa oba točka obrade i dobije brzina kretanja). Međutim, ni to nije garancija tačnog merenja brzine jer mogu oba točka da proklizavaju...
 
Odg: Oranje....

Mislim
MONTOYA je napisao(la):
realnu prosečnu brzinu kretanja izračunaš ako znaš dužinu njive i to je najmerodavnije

Mislim da bi i navigacija iz auta rešila problem, jer ona meri brzinu nezavisno od auta (traktora) uz pomoć signala dobijenih sa satelita. Probaću.
 
Odg: Oranje....

Ja danas zapoceo oranje jednu jedinu malu njivicu od 0.6 Ha, najviše vremena se izgubi na okretanje. Bilo je dosta vode i brdo. Trebalo mi je još 20 min. da završim sve počela kiša i prekinuo. Sada vidim da sam se zeznuo sada snijeg sipa ima ga već 5 cm, a do ujutro bi ga moglo biti do 30 cm kako gusto pada.
 
Odg: Oranje....

ognjen74 je napisao(la):
kod mene je brzina na 82.1 sa blokadom 5.3 km/h a bez nje 4.3 do 4.7 km/h na osnovu cega meri brzinu neznam ali da me boli noga od blokade to znam.
Zar 82.1 nemablokadu , zadnjeg diferencijala na levu ruku :sta: ili ti imas orbitor fabricki
 
Odg: Oranje....

KishRobert je napisao(la):
odose vrebalovi da oru,mislim da se lepo smrzlo,idel ko?
Ja sam bio od 6 do 9, lepo se oralo, jeste malo teze, ali ide. Sad je bas steglo, pogotovo sto vetar duva kao nenormalan...
 
Nazad
Vrh