Oranje

Odg: Oranje....

Ja se upravo vratio iz Novog Sada. Video sam 5-6 traktora da oru ali ja necu ici jer sam umoran. Verovali ili ne, po termometru koji je ugradjen u auto temperatura je skocila za 2 do 3 stepena izmedju 21:00 i 2:00 sto znaci da je blago otopljenje iako vetar duva. Samo da ne rokne kisa kad stane vetar..
 
Odg: Oranje....

jutros je bilo lepo smrznuto,ali od n.beceja do novog sada sam video samo 1 traktor kod n.beceja i jednog jd na rimskim sancevima i posle kod b.gradista kombajn.
slabo se radi!
 
Odg: Oranje....

Komšija je jutros izašao ali se brzo vratio.Kaže, trećina njive pod vodom a pre nekoliko dana je samo bilo crno.
 
Odg: Oranje....

Sinoć u 20:00 sam stigao sa puta i stvarno je bilo lepo steglo.Ja ustanem u 00:30 i izađem napolje kad gle čuda :sta: led sa traktora se potpuno otopio a termometar pokazuje +2.Duva vruć vetar samo tako.Pa reko ajde već kad sam ustao da odem da probam.Voda leži gde pre pet dana nije bila i toliko je mekano da je zrno falilo da ostanem u njivi sa traktorom.Uradim deo njive u kojem nema vode i bež nazad u krevet.
 
Odg: Oranje....

poslepodne probao oranje ursus 160konja , plug vogel noot 4 brazde, ali kukuruz samo sa tri brazde.A naftu guta nenormalno
 
Odg: Oranje....

Primetio sam da slabo stavljate klipove pa da razbijemo malo, da li je to zbog zime ili nečeg drugog? :cao:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HEztopWnoQY[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=h3_EIFqOl6Q[/youtube]

:cao:
 
Odg: Oranje....

E je..ga Zrenjaninac sad dal si nocas bio na oranje ili u svaleraciju to vec niko ne zna jer po tim snimcima ne moze se definisati. Noc je brate ne vidi se nista a kao cuje se jedna tu do tebe sad dal jauce il peva opet je tesko reci. :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

steve73 je napisao(la):
poslepodne probao oranje ursus 160konja , plug vogel noot 4 brazde, ali kukuruz samo sa tri brazde.A naftu guta nenormalno
Ko to ima u Molu ursusa 169 ks? Gde si to orao da nemožes da vučeš 4 brazde?
Ono jes' vlažnije od optimalnog ali fiat 120 ks vuče 4 brazde V&N a ti sa 160 ks nemožeš?
 
Odg: Oranje....

ja nocas idem da probam ostalo mi je jos 3 kj za oranje ali meni se ne svidja vremenska prognoza za sredu uvece pocinje sneg i kod nas i tako cetvrtak i petak :nono: :zli:
 
Odg: Oranje....

Meni komšija kaže da nema šanse da orem sa mojim traktorom (IMT560). On ore sa 1025, uključena i prednja vuča i blokada i nekako ide. Ja imam da orem ugaženo džombište (samohodni berač, sunce, balirka, prikolice), tako da neću ni ići dok ne smrzne. A još je i večeras padala kiša tako da tek sad nema šanse.
 
Nazad
Vrh