Oranje

Где наћи сад квалитетну такву ове нове што сад стављају ми не уливају поверење.
 
Dobro je to i drzalo,meni je tako pucala 3 puta,otkad sam stavio ojacanje da drzi tu osovinu gde viri mnogo sa leve strane,drzi trecu sezonu bez problema.
Јесте у праву си смицо сам је због великог захвата прве бразде само сам је чеко кад ће цикне
 
Podešavanje položaja volana.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
1e2b877c11a241c4b837184f2814d7ea.jpg
9d150fdff1d9e7e9d610b0069f237401.jpg
 
Где наћи сад квалитетну такву ове нове што сад стављају ми не уливају поверење.
To najbolje po meni da odes i neko ti napravi novu osovinu na strug jaka da bude..ove nove mislim da nisu neki kvalitetni materijal sve to meko

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam pre neki dan uslužno orao sojište plitko podriveno i na to razbacan stajnjak sa prikolicom od 20 tona. Zemlja je najteža u našem ataru a orali smo na 30+ cm. Ispod 25 l/kj nije bilo, samo jače...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Плуг је тежак 480кг носи га руја без бриге,старији модел плуга 10год је код мене лако се вуче,има доста штеловања тј угlова глава,дефлектора,пераја,да лепо заорава са дефлекторима мада је и кукурузовина натрулила. Ремонтовао сам га комплет и јако сам задвољан мале даске ,добар угао чак и кад орем где се каиша он ломи бразду не избаци је само....Купио сам га сасвим случајно иначе кад је суво и кад се оре како хоћеш идем са пуним захватом 100цм сад ме мрзи да скидам те плочице.
I moj vogel je star ali ima 800kg
 
Мени се свиђа тај Рабе и велики плус му је та мања тежина нема бојазни за ношење, сасвим лепо оре и не треба му тих 1000кг и овако је баш прави орач
 
Namestio se...
018bed2a416bf9695099dbbf82fd2f1e.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Mozes li samo da slikas bocne stabilizatorske poluge, ko je proizvodjac podiznog sistema na traktoru? Meni kad je dosao serviser da pusti plug u rad idiot izvadio klinove na stabilizatorskim polugama zamalo da mi napravi sranje kad sam se okretao. Plug mora da ima malo lufta da se pomera levo desno u radu ali kad je podignut ne sme biti znacajnog bocnog pomeranja jer prilikom prelaska preko neravnog terena zaljuljace se i dobiti ubrzanje, tu deluju puno vece sile i neminovan je lom.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ник брате мерио сам га кад сам га купио пре 10 год,мислим да је та килажа нисам сигуран...даске као и сви дело ви су били потрошени добро тако да сад вероватно има 500 и кусур кила...никад ми се није десило да ми искочи из бразде без обзира на тврдоћу земље а баш ћу га измерити ових дана у задрузи...
 
I ja sam se mislio da klinovi na stabilizatorskim polugama su višak u oranju. Ali me je jedan član savetovao da teram i orem sa klinovima. I stvarno ide to, čak se i zabrazdjuje plug, a mislio sam da se to neće nikako desiti.
 
I ja sam se mislio da klinovi na stabilizatorskim polugama su višak u oranju. Ali me je jedan član savetovao da teram i orem sa klinovima. I stvarno ide to, čak se i zabrazdjuje plug, a mislio sam da se to neće nikako desiti.
Kod mene postoje slicovane rupe na stabilizatorskim polugama i te treba koristiti za sve povrsinske radove kad se prikljucak vuce po zemlji ili u zemlji ali treba odabrati takav polozaj da kad se podigne da ljulja minimalno.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Kod mene nema šlicovanih rupa, a realni nije baš utegnuto da stoji na mrtvo. Mada ima dva klina, ali sam se bojao da jedan skinem pa nešto polomim.
 
Nazad
Vrh