Oranje

Teraj ovde tanjiracu za 10 dana, ti ako cekas prolece na ovo sa tanjiracom sjebo si se.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Resena misterija urusavanja jedne strane brazde kod obtaca. Tek danas sam video da nosac crtala ima mogucnost da se pomera kroz slicovane rupe, tj da bude priblizen ili odmaknut od grede. Cim sam ga odmaknuo dalje tj napravio veci ugao u odnosu na gredu. Brazda cista kao suza. Verovatno se popustio kada sam radio uvratine pa nisam primetio da je pomeren. A tri dana se motao oko njega. Stvarno svaka cast konstruktorima lemkena ostavili su podesavanja za svaku stvarcicu na plugu.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Po mom skromnom mišljenju, najbolji plug za Fergu...uzimam u obzir sve...snagu traktora (masu traktora koju retko ko pominje govoreći samo o snazi, jako bitna kada se priča realno), potrošnju goriva, dubinu oranja, vrstu zemlje...Radio sam i sa dvobraznim Lemindovim i Oltovim, ali 752 mu je nekako taman.




 
Poslednja izmena:
Kad dodjem do kraja stanem pa onda vratim malo traktor u rikverc pa tek onda podizem plug tako rasteretim i plug i hidraulik .Cim izadjem iz brazde odma ga okrenem. Ako je suvo vozim po putu al vecinom ostavim ovratinu jer ne razmisljam dal cu nekog da krnem na putu ,desilo mi se u oranju da se zamislim pa mi ljudi svirnu da ih ne bi udario ,a svejedno siroko učelim njivu sejem oko 12 redu ovratine zbog kombajna manje porusi i zbog prskalice lakse okrecem
 
Crna ko djavo
798fd6963ac37c4795e66b183bc865d9.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nisam ispratio ,da li ima razlike u prinosu ,borba sa korovima?
Imao sam i ja podrivanih parcela +tanjirano ,ali uglavnom kada sam morao ,nije moglo u jesen da se ore zbog suše.Razliku u prinosu nisam primetio ali je borba sa korovima malo intenzivnija.
 
Nisam ispratio ,da li ima razlike u prinosu ,borba sa korovima?
Imao sam i ja podrivanih parcela +tanjirano ,ali uglavnom kada sam morao ,nije moglo u jesen da se ore zbog suše.Razliku u prinosu nisam primetio ali je borba sa korovima malo intenzivnija.
Jeste,mora da se odradi strnjika sa totalom i jedno tanjiranje i onda podrivanje u potpunosti menja plug.
Sto se tice prinosa,u suncokretu nema razlike,ali u kukuruzu u susnoj godini podrivanje ima poprilicno prednosti u odnosu na oranje.
 
Nazad
Vrh