Oranje

Ljudi pa poljoprivreda se radila i pre fensi klimatizovanih kabina.
Radila se ali mnogo manje povrsine, sad ako nemas povrsinu nemas nista od ove muke. Sta mozes sa 2-3 ha da zaradis, da kupis patike i da ti ostane za sladoled, osim ako uhvatis cenu u februaru pa uspes da omastis brk sa jednom gurmanskom pljeskavicom.. Naravno turis sve od priloga sto ima..
 
Imam. Bez nje ni dzabe ne bih, sad kabina kosta kao osrednji mobilni.
Pa ti si onda Rokfeler :)

Salim se,ja nisam kabinu stavljao zbog izdjubravanja objekata (ne mogu da prodjem na vrata),a da je skidam i stavljam stalno bilo mi mrsko i onda sam se mucio i furao kabriolet u svim ostalim poslovima.

Kad sam uzeo Jd-a ponovo sam se rodio.
 
Radila se ali mnogo manje povrsine, sad ako nemas povrsinu nemas nista od ove muke. Sta mozes sa 2-3 ha da zaradis, da kupis patike i da ti ostane za sladoled, osim ako uhvatis cenu u februaru pa uspes da omastis brk sa jednom gurmanskom pljeskavicom.. Naravno turis sve od priloga sto ima..
Znaci za vise od 3 hektara je potreban traktor od 20.000 + evra?
 
Sve je to nuzno zlo. Onda kupis bolji traktor, čak ne mora kao Mušovac, neka je i rus 820, pa vidiš kvalitet radova, ugodjaj u kabini u odnosu na 558, i količinu zemlje koju možeš obraditi. E sad nekad možes odma u bolji traktor, nekad oreš 20 godina sa kabrio verzijom.
 
Ma muka je ogromna.Ja sam bio po sistemu ili - ili .Ili da se kupi prava masina i da se radi kako treba ili da se sve prodaje i pakuju koferi jel izdrzati u tadasnjim uslovima vise nije bilo moguce.
 
Ma muka je ogromna.Ja sam bio po sistemu ili - ili .Ili da se kupi prava masina i da se radi kako treba ili da se sve prodaje i pakuju koferi jel izdrzati u tadasnjim uslovima vise nije bilo moguce.
Ma svi manji smo stalno na ili ili. Al kada uzmeš pravu mašinu, koja nije na ivici snage kod oranja, pa bolja kabina, pa uradi kako Bog zapoveda, pa rezultat toga je veći prinos,lepše njive, manje umora, onda se i zadovoljstvo i profit ppvećava.
 
Juče mi palo na pamet dok sam orao da napravim video kako nas je bojčetić "smarao"(😊) dok je birao traktor, i kako bih mu rekao da smatra još toliko samo da kupi traktor da ne ore sa silom nebeskom bez kabine... Stalno mi pred očima bila njegova slika iz oranja, onako sav zamotan, sa zimskom kapom...
S druge stvarno, danas ljudi za mobilni daju više nego što košta da se neka kabina nabudži, bilo kakva... Ok kako je nekad bilo, al to je nekad a ovo je sad...
 
Bas to.. Kad dodje ovo zimsko vreme a ostalo jos 7-8ha da se uradi zimsko ne ide mi se uopste. Jeste da moja sila nebeska ima kabinu (bez zadnjeg stakla) tako da ne bije bas direktno hladan vazduh u celo ali danas su se noge fino smrzle za samo sat i po u njemu...
 
Fino se ore.

Hladno napolju rominja neka kisica sta li je, ne bih voleo konjima da orem. A ni kabrioletom.
74f13f7eaebd38aea9a6b9afe0965c89.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Imam. Bez nje ni dzabe ne bih, sad kabina kosta kao osrednji mobilni.
Jel to kobojagi kabina od rakovice ili neka ozbiljnija tipa sranje kao u rusa,jer te kabine kobajagi što su komunistički inžinjeri tutnuli na imt i imr su teška govna ,da kiša te neće pogoditi direkt ali sneg a još gore vetar bome oće.
 
Nazad
Vrh