Oranje

Nema druge strane, okrećemo se ko što je naveo Aca97. Ali najbrže je ako se ostavlja malo veća uvratina i onda odmah kako dižemo plug izlazimo iz brazde i ovaj prvi što je izašao odma ulazi, ovako dok posljednji ulazi prvi, ova dva ipak čekaju malo.
 
Borba neprestana!

2a1be567667303aa80c1099e26447341.jpg


8aa4e68f58bef32d992c4d1ef92c32c9.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mirkoni 90 ima za tebe a i za sve ostale jedno pitanje. Zašto orete do samog puta? Vidim da svi izlazite i na puteve iznosite zemlju i sa točkova i sa plugova (okrećete ih na putu i tu sve ispadne). Posle su vam putevi puni zemlje i onda idete u akcije i nešto ih popravljate. Zar nije bar vama lakše (kad imate takve mašine i plugove) da ranije vadite plugove i okrećete se u njivama i posle ako treba pustite ne 1 već 2-3 prohoda na uvratinama? Ovo kažem jer je moj stric isto ovako radio kod mene pa sad su mi putevi višlji od njiva. Ja tako ne radim odavno. Okrećem na uvratinam i idem polako. Uzorem posle uvratine sa negde i 4 prohoda dvorednim ravnjakom i malim traktorom. Jeste da vi imate mnogo više zemlje od mene i da svaki minut vam je dragocen ali zato imate daleko boljeee mašine i ostale priključne uređaje od mene.
 
Mirban ovo sa zemljom na putu. Ja uvek idem u rikverc i s pluga zemlja pada u brazdu. Ali sa tockova nece. Kada je njiva široka teško da se moze ispoštovati da zemlja ne pada na put.
 
Ima likova koji obrtač okreću na putu, neki plugom zapinju za put, neki iznose strv i zemlju na put jer je stvarno velik problem vratiti traktor u rikverc da to sve spadne i njivu...da li su to nekultura ili bezobrazluk, oboje po meni.
 
Ima likova koji obrtač okreću na putu, neki plugom zapinju za put, neki iznose strv i zemlju na put jer je stvarno velik problem vratiti traktor u rikverc da to sve spadne i njivu...da li su to nekultura ili bezobrazluk, oboje po meni.
Videces kad kupis obrtac de ces okrecati.Plug se okrece u hodu tako je najbrze i najbolje za kvacilo_Obicno je to na putu ali retko kad i ostane sta na plugu.Ja izlazim dizem odmah motam i samo jednom u rikverc idem.
 
Prošle i pretprošle godine uzorao sam nekih 500 k.j sa obrtačem pa sam nešto malo i naučio a sasvim dovoljno da znam da može da se okrene bez problema čim završiš prolaz i podigneš plug gore bez da išta izneseš na put što se zemlje sa pluga tiče.Ima dosta mojih snimaka oranja gde se vidi okretanje pluga tj.kako ja to praktikujem.
 
Бога ми иде на мишиће угажено од комбајна уз брег без предње вуче и блокаде нема шансе,кукурузовина се заорава накисла је и натрулила....Сојиште и Угар друга песма иде перфектно....
Џомба је угажена до јаја , и плуг сам успео развући попустио између коленасте и пирамиде ,сојиште милина орати
 
Uzeo sam jednu malu njivu do mene u arendu ove jeseni. Prethodnih par godina je rađena samo gruberom i ta njiva mi je bila najtvrđa za oranje.
 
Mirkoni 90 ima za tebe a i za sve ostale jedno pitanje. Zašto orete do samog puta? Vidim da svi izlazite i na puteve iznosite zemlju i sa točkova i sa plugova (okrećete ih na putu i tu sve ispadne). Posle su vam putevi puni zemlje i onda idete u akcije i nešto ih popravljate. Zar nije bar vama lakše (kad imate takve mašine i plugove) da ranije vadite plugove i okrećete se u njivama i posle ako treba pustite ne 1 već 2-3 prohoda na uvratinama? Ovo kažem jer je moj stric isto ovako radio kod mene pa sad su mi putevi višlji od njiva. Ja tako ne radim odavno. Okrećem na uvratinam i idem polako. Uzorem posle uvratine sa negde i 4 prohoda dvorednim ravnjakom i malim traktorom. Jeste da vi imate mnogo više zemlje od mene i da svaki minut vam je dragocen ali zato imate daleko boljeee mašine i ostale priključne uređaje od mene.
Veliki traktor i plug 4+ brazda, kad izlaziš skroz do komšije treba ti najmanje 4-5 uvratina da bi uradio ono što zadnja brazda pri izlasku nije uradila. Kada ne bi izlazio na put trebalo bi još toliko uvratina a to je već puno. Kod nas ko ore sa 539 i dvobraznim ni ne pušta uvratine jer nema neuzoranog dela...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ima likova koji obrtač okreću na putu, neki plugom zapinju za put, neki iznose strv i zemlju na put jer je stvarno velik problem vratiti traktor u rikverc da to sve spadne i njivu...da li su to nekultura ili bezobrazluk, oboje po meni.
A ima debila koji i put razjebu spuštajući pluk na njega pa onda krenu,a još je metar ušao u put,ala će dobiti brazdu.
 
Ja sam imao slučaj da je dečko plug ne zabio u put već u komšijsku njivu preko puta... Hit.. Al ajd da mu oprostimo, prvi put ore a nije imao ko da mu kaže...
 
Da postigne dubinu dok ne stigne do svoje njive.
Kod nas su orali i asfalt na koji izlazi njiva. Nisu stigli da podignu na vreme...
 
Nazad
Vrh