Oranje

Nikola je kao jedan moj drugar, bivši poljoprivrednik. Pitam ga koliko ima da ore, kaže još najmanje 6 dana. Rekoh, otkud ti toliko, koliko ima još jutara? Devet kaže on, da poludiš! HAhahaah
Evo sad jedan zanimljiv podatak:
Sa Imt 560 stari tip rekord mi je 7 kj za dan oranja u komadu, plug Fop 610.14
Sa Imt Sila Nebeska 8 kj, plug Imt 701 14 cola
Sa 820 16 kj u komadu 522 m duž Imt 757.3
Sa 892 11 kj Regent 3x40
Sa Pumom 5 kj na dva mesta, plug Kverneland 150b :haha: :haha: :haha:
Zaboravio sam Armu, sad sam gledao, rekord je skroman 8,5 kj sa Lemkenom. Potrošim rezervoar do pola tri i onda kao idem da jedem i naspem gorivo, nikad se ne vratim na njivu...
 
Vidis da nije tako lose sto je mali rezervoar

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad smo kod oranja ja ne žurim preterano, nemam pravila koliko provedem na njivi, od 7 do 10 sati ali gledam da nikad ne ostavim parcelu na pola, ovu parcelu smo orali otac i ja, on sa 560 i dve brazde ja sa Mtz-om, 10,5 kj u komadu zavrsili komplet za ravno 7 sati, potrosili oko 110-120L nafte, dosta vremena je otislo na izoravanje preko jer su sa obe strane kanali
 
Nisam ni ja, ima neko svake godine ore dan-noc istera sve traktore, žure, ‘oće da se polome da uzoru sve, a ono tek 1. novembar
 
Sa Yto 1204 i 4 brazde mi je rekord 16 jutara. To sam terao ko smeten i bile dobre njive. Ovako uradim 12-14 jutara i idem kuci. Sa naftom nemam problem, 200L je rezervoar to tesko potrosim.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
@nikola indjija
Na sili nebeskoj pumpa o dizne su bile ok, trosio je 11-15l/kj a u ekstremnim slucajevima 18l kada se ore 3sh.

Drustvo moje jako je dobro dok ima ko da vam pomogne i sedi u traktoru. Roditelji mi pomrli, a deca 3g, 1g i za mesec dana jos jedan sin. Sledecih 15g sam pa kako bude.
Može to i ranije da bude pomoć, nemoj dugo čekati i polako počni da ih vodiš na njivu, u početku zezanje a polako ih uvodi u posao
 
Nazad
Vrh