Oranje

A što strnjike se ore teško. Kod mene je išlo baš lako nije ništa pipano od žetve.
 
**greška li ga, kod mene sve naopako.Ni kod mene ništa nije dirano samo total, ja se nadao da će da ide odlično al ono moša toliko je nabijeno da kad plug uđe u trag kombajna toliko uguši traktor da samo što se ne ugasi a gde je bio kukuruz meko ko duša
 
Jedva smo se ubedili da je bolje oranje, a i lakse za traktorsku hidrauliku i manipulaciju plugom, kad se pug postavi u 4x45 nego kad je 5x40.
Jeste da je 15 cm manji zahvat, ali zato moze i do 2 km/h da se ore. U principu nije nije nikakva razlika u brzini zavrsetka posla, ali misljenja sam da ovako postavljen plug lepse radi, a pogotovo prva brazda jer su zadnje gume 710. Sad saliva, po recima sofera, ravno kao pista.
 
Nosi hidraulika nije problem koliki je problem okretanje tako dugačkog pluga.Onaj moj službeni nosio je 5 brazdni vario plug i muke sa okretanjem jer je znao točak da se zaglavi između pluga i zemlje i od okretanja nema ništa bez obzira što ga memori cilindar skupi.Sada ide sa 4 i nema problema sa okretanjem mada hoće nekad da zapne kada se okreće u njivi pa se samo vrati nazad.
 
Meni se cini da je ova daska napravljena vise za veci nego za manji zahvat. Naprosto ima materija i lepo prevrne i zamesa plasticu. Vise mi se svidja kako ore na vecem zahvatu po brazdi, a da ne pricam da sad nema potrebe za transportni tocak.
 
Meni se cini da je ova daska napravljena vise za veci nego za manji zahvat. Naprosto ima materija i leo prevrne i zamesa plasticu. Vise mi se svidja kako ore na vecem zahvatu po brazdi, a da ne pricam da sad nema potrebe za transportni tocak.

Slazem se u potpunosti sa tobom. Msm cak i da laske vuce traktor manje brazda sa vecim zahvatom od obrnutog ko se razumemo.
 
Slazem se u potpunosti sa tobom. Msm cak i da laske vuce traktor manje brazda sa vecim zahvatom od obrnutog ko se razumemo.
Ja nikad nikog nisam uspio uvjeriti u to, a od skoro dvadeset razno raznih plugova koje sam imao, najljepše, najlakše i najbrže sam orao sa 2x55cm...
I nisam primijetio da veličina brazde igra ikakvu ulogu kod pripreme u proljeće, kad se ljudi inaće plaše velike brazde...
 
4g4mG4V.jpg

KtHh7LN.jpg
 
Da li je to ista njiva, jedna polovina se lepše zaorava a na drugoj ima poprilično na površini kukurozovine?
 
Nazad
Vrh