Oranje

Peet meni nije jasno, znam da imate tešku zemlju, a taj manji vuče tri glave plug. Kod nas toga nema, ni 892 ne ore aa tri glave, u čemu je štos? Prosto zavidim.
 
Teska je to zemlja, ne znam na koliko mu je zahvat na vogelu , ako je 4x35 = 140cm, a 756 je zahvata 30 cm, tako da 3x30 =90cm
To samo tako deluje da manji traktor vuce 3 brazde, a veliki "samo" 4 , po analogiji od manjeg traktora veliki bi mogao i 5 da vuce :)
Peet da li ti je dobro uposljen zts, ili moze jis da potegne?
 
Peet meni nije jasno, znam da imate tešku zemlju, a taj manji vuče tri glave plug. Kod nas toga nema, ni 892 ne ore aa tri glave, u čemu je štos? Prosto zavidim.

Vuče plug 756.....dovoljno rečeno, za mene mali plug, mala daska i sve ostalo..... Imao ga jednu jesen, al to nije ništa
 
Petre nisam slikao ali slicno kao sto je Druskan stavio. Mozda malo sitnije. U stvari ima ga raznog. Do sume je suvo i sitno. U doljama i u hladovini je dekavo i bas tesko je islo velike komade je okretao. A u ostatku njive je onako i ima svega od sitnisa do krupnijeg. Zato kazem ostavicu ga jedno mesec dana pa kako bude bilo tako cu raditi. Mada sve sam blizi tome da cu uraditi jednom tanjiracom da malo usitnim i slegnem zemlju pa posle cemo videti sta ce mu vremenske prilike uraditi.
 
To je slika od kolege, sigurno na 50 cm je rasiren. Sa gumama to ne znam, ja imam 460 siroke zadnje, to je malo preusko za takav traktor, ali do 600 je sve dobro. E sad trošenje nebi znao. 600 gume su na sedmici toj koja ga vuče.
 
Ja danas počeo,strnjika ide teško ubi bože, tvrdo i žilavo kao guma a gde je bio kukuruz bran početkom septembra po suvom fantazija traktor ne oseća da vuče plug, malo drnda masa dosta guši ali ne može sve biti idealno
 
Nazad
Vrh