Oranje

sta da kazem prosle god izveli geometra i ja i komsija on ore sa 4 brazde a ja 2 i svake god na krajevima bude ok a kroz sredinu stomak uvek savije kod mene pa svake god vracaj nazad 1red ovo nije mozda ni lose resenje na sred njive cev 2 cola u zemlju pa neka ore ....jer neizlazi mise svake god da vracam 1 red nazad...pa nekad treba ljude dozvati pameti.ako nisu dovoljno savesni da neulaze iza medje
 
То се затрпа и пролеће два три прохода сетвосоремачом и нема разора...ово је кривично дело, као што рече Матић, шта би било да сам пробио гуму, или обе...1400 евра задња 650 предња...да ли би он то платио или бих ишао на суд па се судио са њим 4-5 година...
 
Jedna stvar me zanima recimo kod oranja, kad je komsijina njiva izorana, kako pocinjete orati svoju da li odmicete prvu brazdu ili bez odmicanja naslonite na njegovu i nastavite dalje orati?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ja lično ako je komšija razoravao svoju a ja naoravao moju njivu, znači razor je moj I ne volim da ga neko zatrpava... Drugačije I ne mogu sa nekima nego da iskopam kanal do njih koliko su bezobrazni... I ne volim da ostavim razor do puta kad radim uvratine, al sam na jednoj njivi ove godine morao tako...
 
Ja naslonim na komšijinu brazdu tj.nastavim tako a ako mi ispadne da moram da ostavim razor gledam da ne bude dublji od dubine oranja.Tako sam naučen a imam i normalne komšije.Do puta nikad ne ostavljam razor zbog sebe a ne zbog drugih.
 
То се затрпа и пролеће два три прохода сетвосоремачом и нема разора...ово је кривично дело, као што рече Матић, шта би било да сам пробио гуму, или обе...1400 евра задња 650 предња...да ли би он то платио или бих ишао на суд па се судио са њим 4-5 година...
Zašto je krivično delo, sa njegove strane razora može da bode šta hoće šta ti ima da tražiš u njegovo
 
Које бре његово?..а откуда ти знаш да је он баш забо цев у његово, да није можда на моју њиву забо цев јер он тако мисли да је ту грануца?!

И ко њему даје за право да дуж међе забија цеви...извадио самм ја једну пре пар година 100м даље од ове, само је била мања и видела се...офарбана у жуто...исто тако је извадио камен и забио на крају цев,каже ту је граница. Ми смо рекли ок, ако је ту иако смо пре тога извели мерника и поставили камење ди му је место. Он је то лепо извадио и уместо камена поставио цев и вероватно се намирио да има правилну њиву без уметака, а мене ко јебе...Да изводим мерника толко богат нисам сваке године...са будалама немож па то ти је ..
 
Ja jedne godine počinjem oranje sa sredine njive a iduće počinjem od komšija i tako naizmenično nebitno kako komšije oru.
 
E da bi znao dali možda nije zabo u tvoje izvedi geometra pa ga tuži ako je zabo u tvoje a ako je zabo u njegovo mož da se slikaš
 
Братац је ли то мене зајебаваш...ове године сам дао 90000 за мернике, јер сам на њивама имао много проблема са будалама, па немам ја толико новаца да сваку њиву премеравам сваких 2-3 године....јер идиоти ваде камење чим прође одређено време...
 
Stub betonski onaj za ograde 2 m ,polovis ga na pola i skoro sve u zemlju ukopas od tog metarskog dela,ono ostalo ofarbas belom farbom,ja sam tako radio na nekoliko parcela gde smo vodili geometre,nemamo nikakvih problema.
 
Većina parcela u vlasništvu su mi izmerene, ukopano kamenje svuda.Imam skice svih parcela sa tačnim merama pa ako se desi da neko namerno izigrava kraljevića Marka rešim problem uspešno.
 
Odakle ti ideja da te zajebavam ja samo kažem kako jeste,a što on nije izorao celu njivu nego ostavio tih 2-3m
Откуд знам, што није изорао целу њиву. Са друге стране му је остало још више неузораног. Он има плуг обртач, а оре са њим као да је равњак, па ти сада види јесул њему све на броју. Има ИМТ 577 делукса, значи може да ради обртач без проблема ан изводима које има назад.....будала једна обична...ми са њим имамо проблем зато смо до пута и посадили орах, испед камена да не биде забуне када се изорава.

Матићу и ми имамо мера свих наших њива, али шта то вреди када ти са обе стране изору камење, па како ја да се намирујем и од кога...Онда буде проблема. Ево имам сада проблем са једним индијанце, који мало мало па дође на врата да каже како мера није тачна између нас. Кажем му, ајде да изведемо мерника и да поделимо трошкове, да коначно знамо где је међа. неће и шта ја сада треба да радим са таквим идиотом. Да изводим мерника сам нећу, нису то мале паре и шта ми вреди када ће он то камење изорати првом приликом и бацити их где он хоће....као овај морон што је у правац међе забијао ове цевурдаче...

Када год изоравам увек псотавим маршуте на камење, да бих што тачније изорао и да не бих код комшије ушао, често и на своју штету и опет им не ваљаш...Мислим па догле више, а бар је мени лако са овим плугом, хвата до пола точка задњег, значи нишаним точком на камен и нема грешке (буде мале, јер се увек мало врде лево десно, али је то то мајку му пољубим, нисам од оних који уђу за 2-3 бразде код комшије и направе пуапк, то ни не треба у животу)...
 
Nazad
Vrh