Oranje

Jeste.Ona mala plekana kabina bez izolacije sa pleksiglasom i limom umesto stakala a skroz otvorena nazad.Lako se navijao i imao baš mekano kvačilo.
 
Ja nekada stojim na papuci na 558 jedna noga unutra glava napolje, jedno 40min voznje utrnem dok dodjemo.Vise sada odem peske nemogu da se krivim.

185cm sam i sirok u ledjima volan veliki jedva udjem u njega **greška ga ko ga konstruisa sto turise kabinu ko na zetoru do kraja krila bar.
 
Došao je posle novi tip DV sa hidro volanom i 5 brzina, spram onog Mercedes ali buka i pištanje dodatna oprema.Što bi rekli ui menjač. 😂
 
Imao prilike da kao mladjani 16 godisnjak vozim taze novog 577 od rodjaka. Vukli smo slamu pa sam imao čast da ga vozim, i zaljubio se u taj traktor. Pošto smo sirotinja nisam imao prilike da ga kupim, doduše izmakao mi jedan kod čuvemog trgovca u Nikolincima, sve obični 577, doduše u Nikolincima je bio sa mokrim kocnicama. Kada sam se jednom provozao relativno skoro saznao sam za čari kada ui menjač. To je najveća boljka tog traktora.
 
Sa dedom u IMT-a 575 sam naucio da orem ceo dan sam bio u stanju da prestojim pored njega a on imao tako laku ruku za gas i neznu nogu na kvacilu da je u svakoj brzini kretao sa slajfom. Jos kad mi je u oranju stisnuo nogu polugom,a ja ne smem da pustim glas jer je imao nezgodnu narav i zivcan bio do bola,a sada sam ja takav jbm ti genetiku.I onda on se nacuskija legne u ladovinu da spava,a ja orem pa malo malo mi iskoci iz brazde i onda sevrljanja po njivi dok opet ne udjem u brazdu.Inace isto je imao teleskop ili polu servo koji je radio u pm.
 
Ovaj teleskop je baš lepo radio i dan danas radi jer je traktor prodat u selo.Kupljen je nov od nekog kamiona a made in Italy.
 
Ja sam proslog cetvrta jednu parcelu izoro i to se zemlja sipa kako se ore..dubina bila oko 40cm milina da se radi,vlage taman koliko treba da traktor ne zapinje i plug lepo da ide

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nova renta otiso da probam kako se ore i kad sam video da ide lepo ja nisam mogao da je ostavim za kasnije

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Koje su prednosti tako rano oranje koje ostaje za proljeće? Probali smo 25.10. jedne godine, nije to baš dobro ispalo...
 
Ma ja nemam puno da orem ali volim da ranije krene sve poslove ,ne cekam knap pa da budem u cajknotu ,nekad zna da se okisa a nekad i da zasusi ,kod mene je sad idealno sa vlagom ,strpicu se jos koji dan i krecem
 
Nazad
Vrh